Ve vyprávění ještě dodal. „Utíkal jsem k sanitce a ještě na schodech vidím, že Plzeň vede. Štvalo mě to, ale naštěstí jsme vyhráli," povídal.

Černý pochválil práci, kterou odvedli dobrovolníci z Fan Klubu Komety a sdružení Hokej patří za Lužánky. „Byl jsem tady před měsícem a zase je to tu lepší," tvrdil trojnásobný olympijský účastník.

Myšlenka nového stadionu za Lužánkami se mu zamlouvá. „Pro víceúčelovou halu je tady vše potřebné. Hotel, velké parkoviště, klid pro lidi. Navíc vedle je fotbalový stadion," kvitoval.

Plánované utkání pod širým nebem se Spartou by si vyzkoušel i osobně v duelu legend, jak se mu to poštěstilo před pěti lety v Pardubicích. „Záleží na zdraví, ale deset minut zvládnu. Ještě před dvěma lety jsem trénoval na ledě s Liborem Zábranským mládež. Mně se líp bruslí než chodí. Brusle vás vezou," smál se.

Bývalého útočníka Rudé Hvězdy nyní peskují jeho bývalí spoluhráči. „Jednou za měsíc se scházíme v restauraci na Lenince. Jsem z kluků v docházce asi nejhorší. Před chvílí mi právě vynadal Jarda Meixner. Rád posedím, ale pak si říkám, co bych mezitím doma všechno udělal," mínil Černý, který se včera potkal například i s Vladimírem Nadrchalem a dalšími.