Od posledního triumfu Komety uplynulo už 51 let. Cítíte, že nadešel čas čekání ukončit?
Jistě, letos má tým předpoklady pro mistrovský titul. Především si hráči uvědomili, že dostat jednu až dvě branky je v play-off maximum. V útočné třetině už se to nějak vyvrbí, ale důležité je dostávat málo gólů. To v poslední době udělalo výsledky.

Je Liberec nejtěžší soupeř, na kterého mohla Kometa ve finále narazit?
Je to úplně jedno. V play-off jsou všichni nevyzpytatelní. Hradec také nebyl jednoduchý. Zdálo se, že Sparta byla jednoduchá, ale nemyslím si to.

Talentovaný útočník Martin Nečas.
Kometa přišla o Nečase. Bude scházet hráč, kterému to myslí, říká legenda Potsch

Kde vidíte slabá místa Liberce?
Není to o Liberci, záleží spíš na našem výkonu. Musí být lepší než soupeřův. Nejhorší je, když mužstva říkají, že nemají štěstí. Štěstí můžu mít ve sportce, ale ne v hokeji. (úsměv) Výhodu si musím přiklonit na svoji stranu výkonem.

Kometu zdobí v letošním play-off dobrá ofenzivní hra obránců. Jak se vám zamlouvá?
Je výborná, přibylo i chytání ran, chození útočníků do střel. Obránci by měli někdy střílet ještě víc, hlavně v přesilovkách. Pokud není možnost jít před bránu, nebo vybruslit z rohu, je potřeba střelba od modré, puk se může jakkoliv odrazit. Dávat si ho tři čtvrtě minuty v rozích nemá význam. Ale je to bolest všech mužstev, často čekají na vyloženou šanci.

Takže nejste zastánce hry „až do kuchyně“?
To lze provádět v přečíslení, když se naskytne brejk. Situace se nemění, za nás byly stejné, ale důležité je myšlení, jak je provést.

Jak budete finálové duely sledovat?
Dostali jsme jako bývalí hráči od Komety permanentky, takže je plně využíváme a chodíme na každý zápas. Je to pro nás hezká odměna, když se podívám, kolik stojí vstupenky na finále.

Uzavíráte s partou bývalých spoluhráčů stále nějaké sázky?
Dřív ano. Sedíme ale vedle sebe, takže hokej pořád komentujeme. Každý měsíc máme navíc sraz v Kometa klubu, kde si popovídáme a popijeme pivko. Scházíme se tak už roky.

Přejete letos Kometě titul i z toho důvodu, že v jejich počtu může dohnat Duklu Jihlava, která má z baráže nakročeno k návratu do extraligy?
Víte, kolik hokejistů hrálo za Jihlavu? Na jejích titulech se podílelo 164 hráčů, kdežto na brněnských 38. Dukla jich měla víc než čtyřikrát tolik. A nelze opomenout, že v Jihlavě byli i brněnští hráči – Radek Svoboda má čtyři tituly, Zdeněk Mráz dva. Nasčítá se to. Jihlava měla výhodu si vybrat hokejisty, co šli na vojnu, to měla tehdejší Rudá hvězda jen v začátku.

Hynek Zohorna v dresu brněnské Komety.
Zohorna o parťákovi z lajny Nečasovi: Extraligové finále by rád dohrál

Od návratu do extraligy hraje Kometa finále potřetí. Má letos největší šanci uspět?
Má, ale jelikož se finále ještě nerozehrálo, je to pořád padesát na padesát. Ukáže se podle formy a podle nastavení způsobu hry.