Po pomalejším rozjezdu sezony s parťáky v útoku Barusem a Mikšanem na ledě válí. Rychlý útočník si ve třech posledních zápasech připsal osm kanadských bodů za tři branky a pět nahrávek. „Moje forma je rozhodně lepší než na začátku sezony. Vůbec jsem se necítil v herní pohodě. Teď se mi konečně začalo dařit,“ lebedí si čtyřiadvacetiletý útočník.

Kometa se ani na ledě nováčka nevyvarovala nešvaru z posledních utkání. Většinou se pomaleji rozehřívá. „Ale nemyslím si, že bychom do utkání vstoupili vlažně. Udělali jsme několik osobních chyb a soupeř je bohužel dokázal využít. Rázem jsme prohrávali 0:3,“ líčí Vondráček nepovedený začátek v Chrudimi.

Kromě nešvaru má ale jeho tým i nedocenitelnou přednost. Ve většině případů skóre otáčí na svou stranu. „Je vidět, že tým je silný. Dokážeme zabrat a vrátit se do zápasu,“ pochvaluje si Vondráček.

Na ledě nováčka modrobílí dotahovali stav 0:3, zápas šel za stavu 4:4 do prodloužení. Kometa jich letos hrála šest, ale ani v jednom nedosáhla na kýžený gól. Jen jedinkrát se radovala po samostatných nájezdech. „Prodloužení a nájezdy nám zatím nejdou. Já doufám, že je to jen shoda náhod. Nejdůležitější je, abychom se v prodlouženích zlepšili pro play off,“ uvědomuje si Vondráček, že tyto momenty mohou být ve vyřazovací části rozhodující.
V Chrudimi na něj ukázal trenér Kýhos jako na žolíka pro samostatné nájezdy. Ale souboj s gólmanem Růžičkou nakonec vyzněl lépe pro strážce klece. „Rozmýšlel jsem se už na střídačce, kam budu pálit. Pak jsem se na modré podíval na gólmana a chtěl jsem mu dát puk nad lapačku. Jenže jsem minul,“ postěžoval si bývalý sparťan.

Na Kometu teď v první lize číhají nebezpeční soupeři, v následujících třech zápasech narazí na Hradec Králové, Chomutov a Vrchlabí.
„Musíme se zlepšit v koncentraci na naše individuální výkony. Někdy je lepší jen odpálit puk a jít vystřídat. Pořád se snažíme hrát atraktivní hokej a někdy moc vymýšlíme. Pak vznikají závary a zbytečné góly,“ uvědomuje si Roman Vondráček.