Zdvižená pravice rozhodčího signalizující faul. To nejspíš straší trenéry Hradce ještě teď. O efektivitě Brna v početních výhodách věděli. Do hlav svých svěřenců cpali: Hlavně se vyhýbejte trestům. Leč marně. Koncentrovaná Kometa si na přesilovky počkala a pak z nich trestala.

Úřadující mistr disponoval ve čtvrtfinále play-off šestnácti početními výhodami, ze kterých se prosadil v šesti případech, což je úspěšnost 37,5 procenta. „Hradec si určitě na videu rozebíral naše přesilovky. My jsme je vždy dokázali překvapit,“ liboval si obránce Komety Jan Štencel.

V prvních dvou duelech na ledě Mountfieldu se Kometa prosadila čtyřikrát z početní výhody. Fungovala hlavně souhra po pravé straně, kdy Jan Hruška zpoza brány nabíjel Jakubu Orsavovi. Domácí si totiž střežili na levém mezikruží Petera Muellera. „Je zřejmé, že chtěli pokrýt jednoho z nejlepší střelců v extralize. V tom momentě se ale otevíraly jiné věci. Pak už je to jen o šikovnosti hráčů a správném načasování,“ líčil brněnský asistent trenéra Kamil Pokorný.

Hradec si s vlastním oslabením nevěděl rady. V každém ze čtyř zápasů dostal minimálně jeden gól při početní nevýhodě. Úspěšnost bránění přesilovek Komety měl pouze 62,5 procenta.

Peter Mueller
Americký snajpr před sezonu přicházel do hokejové Komety s nadupaným životopisem. V kolonce silné stránky u Američana Petera Muellera stálo střelec z povolání. Své renomé v Brně potvrdil. V základní části nasázel 24 gólů v 43 zápasech. Formu jako hrom si přenesl i do play-off. V něm totiž třicetiletý zabiják zapsal doposud ve 4 duelech další 4 přesné zásahy.

Statistiky v play-off:
Zápasy: 4
Body: 5
Góly: 4
Asistence: 1
Střely: 17
Odehraný čas: 80 minut
Průměrný odehraný čas: 20 minut
Hodnocení +/-: +4

Navíc byl obhájce Masarykova poháru hodně efektivní ve střelecké produktivitě. Na třináct branek, které nasázel Východočechům, potřeboval jen devadesát pokusů, což je úspěšnost 14,4 procenta. Na druhou stranu Hradec propašoval do branky Brna jen 2,9 procenta vypálených ran.

V základní části extraligy se na jihu Moravy spoléhali na elitní komando ve složení Martin Zaťovič, Petr Holík a Peter Mueller. V play-off síla vzrostla. Postupně se přidali ostatní. První výhru 3:1 na ledě Hradce trefil hattrickem Jakub Orsava, který se prosadil i ve druhém klání, kde se na vítězství podíleli ještě Jan Hruška a Tomáš Vondáček. Dva přesné zásahy přidal i Mueller.

Americký snajpr zrežíroval i třetí zkázu Hradce. Kometa doma vyhrála 2:1 a obě trefy obstaral Mueller. Čtvrtý duel si vzal pod patronát Zaťovič. Hattrickem posunul Brno do semifinále.

Parta okolo kapitána Leoše Čermáka si nyní užívá volna, které si vysloužila promptním postupem do semifinále. „Na základně minulých roků máme nastavený určitý program, který nám vycházel. Toho se budeme držet i nadále,“ poznamenal Čermák.

Majitel a hlavní kouč Brna Libor Zábranský si užívá dny volna na Pálavě. „Mám dva psy, vlastně už tři. Jako třetí titul,“ usmíval se boss.

Společně se svými svěřenci vyhlíží dalšího soka na cestě za vysněným cílem.