Odchovanec Komety Brno měl od úvodu ročníku platný kontrakt s Pittsburghem Penguins, v hlavním týmu však příležitost nedostal. Starty si tak připisoval na farmě Tučňáků v týmu Wilkes-Barre/Scranton.

Po jedenácti odehraných zápasech se rozhodl pro návrat do Česka. „Těším se na větší zápasový rytmus. Jsem zvyklý na utkání ob den a spíš zápasový režim než tréninky. Čím víc duelů, tím líp pro mě. Aktuální ročník pro mě ale byl nahoru dolů, moc jsem toho nenahrál. Teď se těším, že se to změní,“ podotkl Hájek.

Do extraligy se účastník předloňského mistrovství světa vrací po třech letech, naposledy si ji vyzkoušel v sezoně 2020/2021, kdy nosil brněnský dres. Nyní Hájek posílil aktuálního lídra nejvyšší české soutěže. „Sledoval jsem Pardubice dlouho, jak se zvedají. I to je jeden z důvodů, že jsem si je vybral. Cíle mají ty nejvyšší, a to jak týmové, tak osobní. Týmu chci být prospěšný a vyhrát s ním vše, co se dá,“ řekl.

Přiletět do Česka by měl Hájek o víkendu, Pardubice si od šikovného beka hodně slibují. „Pravidelně nadělujeme před Vánocemi posilu do týmu, tradici jsme ani letos neporušili. Libor je dalším hráčem se zkušenostmi z NHL, který s klubem uzavřel dlouhodobou smlouvu. Je to obránce s velkou perspektivou, který se vrací do Česka s cílem hrát o trofeje,“ poznamenal majitel Dynama Petr Dědek.

Odchovanec brněnské Komety Eduard Šalé v reprezentačním dresu.
Šalé přežil trápení v úvodu zámořského angažmá, teď chce pomoct dvacítce na MS

NHL brněnský odchovanec opouští se 110 odehranými zápasy.