Bavíte se o tomto zápase s otcem?
Hecujeme se a uvidíme, jestli vzniknou nějaké sázky. Budeme v utkání poprvé stát proti sobě. Jinak se ale o hokeji tak často nebavíme. Kromě táty se hecuju taky s Kubou Brabencem.

V Kometě je teď kromě něj hodně mladých hráčů, sledujete výkony Brna?
Určitě. Je dobře pro tým, že tam jsou i mladí kluci z NHL. Nastupují tam tři čtyři přímo z mého ročníku. Navíc s Fildou Králem jsem hrál čtyři roky, s Adamem Gajarským zase rok bydlel v Americe. Je dobře, že jsou v Brně.

Bude teď pro vás motivace v duelu s Kometou o to větší?
Ne, takhle to neberu. Nejdůležitější pro mě je, aby se nám dařilo jako týmu a získali jsme body.

Nechtěl byste teď být v Brně s nimi?
Přesun do Karlových Varů byl i mé rozhodnutí. Přišla nabídka od trenéra Pešouta (kouč Karlových Varů Martin Pešout – pozn. red.), kterého znám z Komety, kdy si mě vytáhl do juniorky. Známe se a dal mi tuto šanci. Bohužel tlak od lidí v Brně kvůli mému jménu byl a bude a bavili jsme se, že bude dobré, když první kroky v extralize zvládnu jinde. Tam, kde na mě nečíhá takový tlak a kde mě tolik nespojují s tátou. Jsem za tuto možnost hodně rád.

Jak jste na západě Čech spokojený?
Nemůžu si vůbec stěžovat, je to paráda. Dostávám důvěru od trenérů a i město je moc hezké. Jsem z toho až překvapený. Máme mladý tým, který hodně bruslí. Pozitiva převládají.

V týmu máte některé své bývalé spoluhráče z mládežnické reprezentace i z Komety, pomohlo vám to v začátcích?
Tím, jak rychle se o přesunu rozhodlo, jsem ani neměl moc času o té změně přemýšlet. Jeden den jsem byl na tréninku Komety a večer už jsem potřeboval být v Karlových Varech. Šel jsem rovnou do toho, ale určitě mi pomohlo, že znám Kubu Lauka, Hladoníka, dlouho jsem hrál třeba s Dalimilem Mikyskou.

Minulý týden ve středu jste vstřelil své první dva góly v extralize a notně přispěl k výhře Varů 3:2 nad Českými Budějovicemi. Šlo o velkou vzpruhu?
Bylo to samozřejmě příjemné zvlášť, když jsme zápas předtím vysoko prohráli s Třincem. V utkání s Motorem jsme prohrávali o dva góly, ale dokázali jsme ho otočit a moje góly byly pro mě příjemná třešnička.

Celkově jste v devíti zápasech nasbíral čtyři body za tři góly a asistenci. Jste se svými výkony spokojený?
Nerad bych se hodnotil, na to jsou tady jiní. Extraliga je ale hodně kvalitní soutěž a ještě silnější tím, že na tento rok sem přišli i někteří kluci z NHL. Tím jak v Karlových Varech máme mladý tým, tak si taky hodně pomáháme.

Po restartu soutěže se týmu daří. Vyhráli jste čtyři z pěti utkání, čím to podle vás je?
První zápasy po obnovení soutěže byly těžké. Když člověk měsíc nehraje, je to znát. Byla patrná nervozita, měli jsme pár zápasů, v nichž jsme prohrávali o dva góly, ale dokázali jsme je zvrátit. Semkli jsme se a doufám, že se naše výkony budou nadále zlepšovat.

Jak vám vyhovuje styl kouče Pešouta?
Je to dobrý trenér, jenž má výsledky. Pracuje s mladými, kterým dává šanci. Pak už je to na nás, jestli chytneme nabízenou příležitost za pačesy.

Jaký je rozdíl mezi zámořskou juniorkou a extraligou?
V zámořské juniorce je hra hodně rozlítaná, nahodí se puk a bruslí se rychle za ním, je taky o hodně tvrdší. V extralize jde naproti tomu víc o taktiku a máte proti sobě spoustu zkušených a šikovných hráčů.

Jak snášíte nahuštěný program?
V zámoří jsem byl zvyklý hrát obden a myslím, že pro každého je lepší hrát.