Do inventáře reprezentačních startů si mohlo zapisovat i více členů kádru Komety. Na listopadový finský turnaj Karjala však bere trenér národního týmu Josef Jandač mládí. Pozvánku neposlal druhému nejproduktivnějšímu hráči extraligy Martinu Eratovi, jenž posbíral sedmnáct bodů, 
či bekovi Ondřeji Němcovi. „Kluky, kteří mají v nároďáku něco odehráno, známe. Chceme vidět některé další," hlásil Jandač.

Hokejisté protřelí mezinárodními akcemi nejsou zklamaní. „Máme super kluky, kteří potřebují hrát. Trenéři národního týmu dělají správně, že je připravují na velké akce. Ať zažijí, co je o třídu rychlejší hokej," řekl Erat, jenž si ve třinácti extraligových duelech připsal sedm gólů.

Listopadový termín je na pětatřicetiletého Erata i další reprezentanty jako Romana Červenku brzký. 
„S panem Jandačem si můžeme povykládat třeba v lednu či únoru. Teď bych stejně nejel, protože se soustředím na Kometu. Navíc potřebuju svůj odpočinek, už nejsem nejmladší," pousmál se Erat.

Nominovaní hráči z Komety zaujali výkony ve startu soutěže. Kvapil vede bodování extraligy s osmi góly a dvanácti asistencemi. Brankář Karel Vejmelka se zaskvěl při zranění Marka Čiliaka. „Máme dva kvalitní gólmany, což je obrovská devíza. Rozhodně teď nechceme stanovit jedničku. Kdo bude chytat proti Zlínu, si necháme pro sebe," povídal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Moravský rival Brňanů po třech výhrách podlehl vysoko Karlovým Varům 4:7. „Mají výsledky jako na houpačce. Vyhrají, a pak dostanou sedm gólů ve Varech. Čeká nás ale těžký duel a musíme dát pozor na první lajnu Bukarts, Holík, Říčka," řekl Ondřej Němec.

Zlín trápí zranění v útoku, schází například Ondřej Veselý či Zdeněk Okál. Na rozdíl od prvního vzájemného duelu už proti svému kamarádovi Němcovi, s nímž se potkal v ruském Čerepovci, naskočí navrátilec z KHL obránce Miroslav Blaťák. „Psal jsem mu, jestli už je konečně zdravý," culil se Němec.

· Čtrnácté kolo extraligy:pátek, 17.20, DRFG Arena
· Pozice: Kometa – 1., 32 bodů, skóre 56:29 / Zlín 
– 11., 16 bodů, 37:41
· Lídři bodování: Marek Kvapil – 20 bodů (8+12) 
/ Petr Holík – 12 (5+7)
· Duel v prvním kole:
PSG Zlín – Kometa 3:5
· Využití přesilovek:
Kometa – 24,59 %, 1. místo v extralize / PSG Zlín – 20 %, 5. místo