Rozhodl druhé finálové utkání na ledě Třince brankou na 3:1, s kolegy pak slavil výhru 3:2. „Jsem rád, že to tam konečně padlo, ale hlavně, že jsme vyhráli,“ oddechl si Zaťovič.


PROTRHL SMŮLU


Martin Zaťovič při soubojiV play-off sbíral dosud povedené asistence, například ve Vítkovicích při pohledné kombinaci v přesilovce a trefě Martina Nečase. Gólové štěstí se mu vyhýbalo. „V sobotu jsem trefil tyčku, navíc by branka nic neřešila. O to je tento gól cennější,“ povídal po dvojzápase v Třinci, po němž je stav finále srovnaný 1:1 na zápasy.

Když to nešlo ve vyložených šancích, zvolil chytrost. V úvodu třetí třetiny se k němu dostal puk po vyhraném buly Petra Holíka a rychlou střelou zápěstím překvapil třineckého gólmana Šimona Hrubce. Šlo o úspěšný signál. „Zaplať pánbůh, že to tam padlo. Střela na první tyčku, nahoru, gólman neviděl,“ popsal heslovitě.

V mistrovské sezoně ve vyřazovací části zacílil přesně třikrát. Nyní si ale hru víc užívá. Loni před play-off narychlo léčil zlomeninu ruky, hrál pod prášky. „Teď je to super, užívám si, že můžu hrát naplno a řezat to, takže pohoda,“ dodal třiatřicetiletý člen druhého útoku Komety.