Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v pátek ve 20:00, najdete v sobotním vydání jihomoravských deníků Rovnost.

HC Kometa Brno – HC Vagnerplast Kladno 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Domácí trenér Ladislav Lubina tak zamával domácím příznivcům vítězně. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale tyhle zápasy o ničem mě ničili,“ komentoval kouč nezáživnou nudu v play out. Klubové vedení mu ve čtvrtek ráno oznámilo, že už s ním pro další sezonu nepočítá.

Po zápase se prostřednictvím videokostky rozloučil s diváky brněnský patriot Petr Hubáček. „Děkujeme vám, že jste nás podporovali. Věřím, že příští sezonu konečně uspějeme,“ vzkázal fandům. Kapitán Radek Procházka ještě od nemocných dětí přebral dres s nápisem 7200 vyprodáno.

V zápase to vypadalo, že se oba týmy po nepodařené sezoně chtějí blýsknout alespoň gólovou sprškou. Po osmi minutách na videokostce svítilo skóre 2:2 a dva hráči se po konfliktech se sudím už sprchovali v útrobách Ronda.

Už ve třetí minutě rozhodčí přísně vyloučili Hoviho za zdržování hry a Středočeši přesilovku bleskově využili. Po 21 vteřinách dostal ideální přihrávku Piskáček a přesnou střelou nedal brněnskému gólmanovi šanci. Domácí obránce Malec počastoval sudí několika nadávkami a dostal trest do konce utkání. Už po necelé půlminutě jej následoval kladenský Strnad. „Je mi našeho juniora líto. Hrál dvě minuty a šel se vysvlíknout. V jeho faulu nebyl žádný úmysl,“ povídal kladenský trenér Jiří Kopecký, který po definitivní záchraně mohl na lavičce odpočívat. „Je příjemné, když se nemusíte strachovat z každé chyby a zápas si užíváte. To se nám často nestává,“ pousmál se Kopecký.

Modrobílí o výhře rozhodli v poslední třetině. Jedenáct minut před koncem uklízel puk do prázdné branky Meidl, o chvíli později zvyšoval na 5:3 Procházka. Kladno stačilo jen snížit.

Kometa udělá definitivní tečku za hokejovým rokem v pátek na Spartě. Je to specifické loučení, které ukazuje, jak může být sport ošidný. Střetnou se dva velcí rivalové, kteří vstupovali do sezony s velkými ambicemi. Na apríla. V zápase play out, v němž už o nic nejde. „Zase to bude exhibice,“ smál se Lubina.

Skupina o udržení v hokejové extralize – 12. kolo:

Muž zápasu: Erat
Branky a nahrávky: 5. Erat (Polodna, R. Procházka), 6. Balej (R. Stehlík), 37. Jakub Svoboda (Balej, Ostrčil), 49. Meidl (Balej), 54. R. Procházka (Erat) – 3. Piskáček (Stieler, M. Látal), 8. Hovorka, 29. Kužel (Hovorka, Stieler), 57. Kužel (Šmach, Hovorka). Rozhodčí: Šír, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4, navíc Malec 10 min. a do konce utkání – Strnad 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2840.

Sestavy

Brno: Hovi – Malec, Ostrčil, Bičánek, Šenkeřík, Stehlík, Houdek, Dlapa – Jakub Svoboda, Meidl, Balej – Erat, R. Procházka, Polodna – Jankovič, Křivohlávek, Švaňhal – O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Cikánek – Mrázek, Šmach, Kužel, Piskáček, D. Růžička, Mnacjan – Valský, Smoleňák, Dalecký – Látal, Stieler, Eberle – Hovorka, Knotek, Strnad. Trenéři: Tatíček a Kopecký.