VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Česnek (Zapletal, Bustin), 39. Jurča (Štindl) – 6. Haman (Piskoř, Nedvěd), 15. Kučera (Bartoš, Šaur), 23. Popolanský (Medřický, Blaha), 26. Popolanský (Höss, Blaha), 27. Procházka (Průdek), 41. Zháňal (Haman, Piskoř)

Rozhodčí: Talpa – Dančišín, Pospíšil

Vyloučení: 5:6, navíc Klimeš (TEC) 10 min. OT. Využití: 0:1

Diváci: 135

Poměr střel: 55:32 (14:12, 18:12, 23:8)

Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6

Technika Brno: Chvátal (od 15. Novák) – Habrovec ©, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř – Bělohlávek, Čtvrtníček, Jurča, Maršálek, Česnek, Kozák, Benýšek, Brzobohatý, Bustin, Zábranský, Látal
Břeclav: Šurý – Kovář P., Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Höss, Nekoranec – Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman ©, Kučera, Strapina, Kovář M.

Spíše naopak. Za stavu 0:5 frustrovaní domácí přitvrdili a po sérii vyloučení vykolejili rozjetou břeclavskou mašinu z tempa. Jenže dva snižující góly ji nerozhodili tak úplně. Zháňal totiž hned na začátku třetí části zvýšil na 6:2 a přestože Technika tlačila až do konce zápasu, její snaha se proměnila v křeč. Vynikající gólman Šurý už domácím nedovolil ani korekci skóre. Lvi tak ze dvou venkovních zápasů vezou plný náklad šesti bodů. Ve středu je čeká domácí zápas s vedoucí Porubou.

Břeclavané se představili na úzkém ledě Techniky, který jim většinou moc nesedí. Zato soupeř z 60 kilometrů vzdáleného města jim evidentně pasuje. Trenér Konečný měl k dispozici čtyři útoky a všechny beze zbytku po celý zápas využíval. Včetně nové tváře, útočníka Miroslava Kováře, jehož mladší bratr už v Břeclavi hraje.

Na začátku zápasu Lvi bez problémů přečkali oslabení, aby sami v početní výhodě udeřili. V 6. minutě si odseděl jen deset sekund ze svého trestu domácí Klimeš, než ho Radek Haman dorážkou Piskořovy střely vyhnal zpět na led. Nejlepší střelec Břeclavi Piskoř pak měl další dvě dobré šance, ale nepodařilo se mu proti Chvátalovi prolomit střelecké prokletí. To vyšlo až v 15. minutě Kristianu Kučerovi, který nachytal Chvátala nepřipraveného u bližší tyče a zvýšil na 2:0. V tuto chvíli se Chvátal rozhodl střídat, a tak se maskovaní muži Techniky měnili i ve třetím letošním vzájemném utkání. Bývalý gólman Lvů pak přenechal místo v brankovišti kolegovi Novákovi, ale ani tomu zápas příliš nevyšel.

Břeclav byla totiž i nadále aktivnější a zaskočení hráči Techniky jen sledovali, jak jim Lvi dávají lekci z produktivity. Už ve 23. minutě totiž Tomáš Popolanský před brankou šikovně tečoval kotouč do sítě. Ten samý hráč pak o dvě minuty později zvedal ruce nad hlavu znovu. Tentokrát se Popolanský zorientoval nejrychleji v mele před brankou a zařídil svým devátým gólem v sezoně vedení Lvů 4:0.

Frustrovaní domácí

Jenže ani to nebylo vše. Ve 26. minutě se prosadil i čtvrtý útok Břeclavanů. Tomáš Procházka využil Průdkovu pobídku zpoza branky a zvýšil na 5:0. Novák a celá Technika byla v tu chvíli zralá na ručník. Frustrovaní domácí najednou začali být agresivní, dohrávali souboje, na ledě to jiskřilo a dvakrát už se schylovalo k bitce, jenže sudí vždy včas zasáhli. Přestože se hosté nenechali vyprovokovat, rozjetá mašina se zasekla a Technika mohla v polovině alespoň snížit zásluhou Česnekovy dorážky. Přestože Břeclav pak přežila dvojnásobné oslabení, Šurý musel ještě naposledy tahat puk ze své sítě. Na góly bohatou třetinu pak zakončil bývalý kapitán Lvů Jurča, když z první uklidil puk do brány.

Ještě než se domácí hokejisté stihli nadechnout ve třetí třetině k náporu, zchladil je Radek Zháňal. Dorazil za Nováka střelu Hamana a rázně tak odpověděl na agresivní hru domácích. Ti byli po zbytek zápasu lepším týmem, přestříleli Břeclav 23:8, ale jistě chytající Šurý byl vždy připravený. Břeclavané tak potěšili padesátku svých příznivců, kteří za nimi do Brna vycestovali, nejvyšší výhrou v letošní sezoně. Brněnskou Techniku zdolali 6:2.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): „Soupeř měl na začátku šance, které využil a dostal se do vedení. My jsme se do utkání poté již nedokázali vrátit, i když jsme měli šance. Největší šance jsme měli v přesilovce pět na tři, ale branku jsme nepřidali. Zde dle mého nastal zlom v utkání, dále jsme již neměli moc šancí se brankově prosadit. Sil jsme měli dostatek, nemůžeme se vymlouvat, že by nám nějaké chyběly po Prostějovu."

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav):„V první polovině zápasu jsme byli herně lepší, pokračujeme v dobrých výkonech, hráči dodržovali pokyny, které jsme jim dali. Konečně nám to tam začalo padat, dali jsme góly a uklidnili se. Nelíbilo se mi jen, že nás domácí od třicáté minuty zcela vyhodili z tempa, začali provokovat. Nedivím se jim ale, museli nějak reagovat. I to k hokeji patří. Za stavu 5:0 jsme měli zápas dohrát ve větší pohodě, ve třetí části jsme si výsledek již pohlídali, navíc nás podržel opět brankář Šurý. Po šestém gólu už jsme se nikam nemuseli hnát. Musím být spokojený."