V téže moment vyslal Holík pas a mág Kašpar zasunul kotouč do prázdné klece za bezmocného brankáře. Třiatřicetiletý útočník Komety vstřelil svůj šestý gól v sezoně na ledě Litvínova, kde Kometa vyhrála 3:2. „V posledních zápasech se mi dařilo skórovat, což mě těší,“ radoval se Kašpar.

Po návratu do extraligy, kterou hrál naposledy v ročníku 2003/2004 právě v dresu Litvínova, zaznamenal už šest přesných zásahů. „Pořád si zvykám. Necítím se úplně tak, jak chci, abych hrál. Hokejově ještě nejsem na úrovni, na jakou mám. Už se ale požadované laťce blížím,“ řekl útočník Komety s dvaadvacítkou na zádech.

Lukáš Kašpar
V extralize
Odehrané zápasy: 21
Body: 13
Góly: 6
Asistence: 7
Body dosažené v přesilovce: 8
Vítězné góly: 2
Střely na branku: 36
Hodnocení účasti na ledě +/-: 0
Trestné minuty: 4
Průměrně odehraný čas: 14:38 minut
Celkový odehraný čas: 307:30 minut
Hity: 6
Zblokované střely: 5

V Lize mistrů
Odehrané zápasy: 7
Body: 6
Góly: 1
Asistence: 5


Na začátku sezony se zotavoval po těžkém zranění kyčle, potřeboval čas na vyladění formy. Postupně ale přeřazuje na kvalt mistra světa. „Lukáš je schopen lepších výkonu. Na druhou stranu je třeba stále brát v potaz, že měl těžkou operaci. Bodový přísun má,“ vyjádřil se na jeho adresu asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Každým dnem i zápasem se cítí lépe. „Zranění už mě nelimituje, ale ztratil jsem obrovskou porci tréninků a všeho. Tohle se prostě promítne. Když jsem do Brna přišel, už jsem byl v pořádku, ale ještě jsem nemohl dělat vše na sto procent. Nyní jsem ve fázi, kdy mě prakticky nic nebolí a těším se na lepší zítřky,“ líčil Kašpar.

Doposud odehrál za Kometu osmadvacet soutěžních duelů, ve kterých zaznamenal devatenáct bodů. „Dělám vše proto, abych se dostal zpátky do top formy, na kterou jsem zvyklý. Mohl hrát hokej, který vím, že umím. Kdybych věděl, že nemám šanci se dostat na požadovanou úroveň, vůbec nemá smysl tohle celé podstupovat, protože je to odříkání a dřina,“ glosoval mostecký rodák svůj cíl.

Právě pro svůj cíl podle svých slov maká jako pes, aby dopomohl Kometě k zisku titulu a dokonání bájného hattricku. „Nyní jsem ve fázi, kdy musím tvrdě pracovat bez správného požitku. Vyjíždím do zápasů a vím, že mi krok chybí… Není to sranda, když mám neustále někoho na zádech. Byl jsem zvyklý, že bruslení mě vždy zdobilo,“ hlesl Kašpar.

Další posunutí výkonů na vyšší stupeň má možnost Kašpar ukázat ve středu. Kometa přivítá na svém ledě od šesti hodin večer Olomouc.