O KVALITĚ BRANKÁŘŮ

Výkony kluků potvrzují náš cíl, že chceme mít špičkové brankáře nachystané na play-off, do něhož půjdeme, doufejme, z co nejlepší pozice. Jen se bohužel zranil Marek Langhamer, uvidíme, jak dlouhou bude mimo led.

O KONKURENCI

S kluky hodně mluvím. Markovi Čiliakovi jsem situaci vysvětlil. Je vnímavý, inteligentní kluk, není tam žádný problém. Pro mě jako majitele a hlavního trenéra je komfortní situace, že máme dva špičkové gólmany.

O VEJMELKOVI

Třetí špičkový mladý brankář je Karel Vejmelka. Vypadá velmi dobře v Jihlavě (měsíční hostování by mělo končit tento týden – pozn. red.), jsme rádi, že dostává prostor. A jak to bude potom? Přestupní termín se uzavře v lednu, uvidíme. Máme spoustu kvalitních gólmanů, ať je to i Pavel Jekel či Lukáš Dostál. Chceme, aby byli vytěžovaní.

O PŘÍPADNÉM POSÍLENÍ

Snažíme se vybudovat co nejlepší mančaft i v rozjeté sezoně a vhodně ho doplňovat. Samozřejmě se už díváme i v horizontu na další sezonu. Trh sledujeme, některým hráčům končí smlouvy, některé třeba chceme přivést. Od září se díváme pořád po tom nejlepším. Nevylučuju odchody ani příchody, to bych byl alibista. Každý v Kometě má v podstatě do konce ledna čas a hodně prostoru se na ledě ukázat, jestli sem do play-off patří. Pakliže výkonnost nemá, musíme reagovat.