„Byl to smutný návrat do Brna, každý to vidí,“ poukázal třicetiletý rodák ze Zvolenu na skutečnost, že se dohrávané utkání třetího kola uskutečnilo před prázdnými tribunami.

Zkušený brankář se sžívá s novou situací. Léta byl zvyklý chytat za Kometu, která se netajila vysokými ambicemi, novic z Českých Budějovic si naopak jako zelenáč soutěže příliš vyskakovat nemůže.

Z pěti zápasů Motor urval zatím jen dva body za prohry v prodloužení nebo v nájezdech a v neúplné tabulce mu po pěti odehraných duelech patří předposlední třináctá příčka. „Hokejově je to zatím od nás jako na houpačce. Nesmíme se bát vyhrávat. I v Brně jsme přestali ve třetí třetině hrát, přestože jsme vedli. Kluci se netlačili do brány. Nedaří se nám ani využívat přesilové hry, “ hodnotil situaci Českých Budějovic Čiliak.

Česká tenistka Barbora Krejčíková se dostala do první stovky světového žebříčku.
Tenistka Krejčíková po French Open: Životní výsledek, tlak ze mě spadl

Podobně jako v Kometě, kde mu zdatně sekundoval Karel Vejmelka, má mezi třemi tyčemi tvrdou konkurenci. O místo se totiž hlásí jedenadvacetiletý gólman Jiří Patera. Právě bývalý mládežnický reprezentační brankář, jenž se vrátil ze zámoří, má o něco lepší statistiky. Čiliakovi ovšem čísla hyzdí úvodní dva nevydařené duely, které Motor prohrál shodně s pěti obdrženými brankami. Poté zkušený brankář onemocněl a další šanci dostal v Brně. „V utkání s Kometou už jsem se cítil dobře. Pro brankáře je složité dostat se do toho, když pořád začínáme odznova. Trénujeme, potom dva zápasy stojíme, pak se těsně před utkáním dozvíme, že se nehraje. Člověku se to dostane do hlavy,“ líčil.

Ačkoli se prakticky celou kabinou jihočeského klubu prohnala nákaza koronaviru, Čiliak pozitivní test neměl. „Testovali mě už asi šestkrát a pořád mi nic nenašli,“ objasnil slovenský reprezentační gólman.

Zatímco hokejově se České Budějovice hledají, po osobní stránce si Čiliak život na jihu Čech nemůže vynachválit. „Líbí se mi tam hodně a jsem šťastný,“ přizvukoval Čiliak, jehož sužuje nejistota z budoucnosti. „Nevím, co bude. A neví to nikdo, “ dodal.

Marek Čiliak proti Kometě
Za Slovan Bratislava
9.srpna 2018: Kometa Brno Slovan Bratislava 2:5 (přípravný zápas)
20. srpna 2018: Slovan Bratislava Kometa Brno 1:5 (přípravný zápas, chytal od 21.minuty)
Za Zlín
13. listopadu 2019: Zlín Kometa Brno 5:4 (extraliga)
Za České Budějovice
11. října 2020: Kometa Brno České Budějovice 4:3 sn. (extraliga)