Specifický duel odehrál zlínský gólman Libor Kašík, který ještě nedávno hájil brněnské brankoviště. „Moc jsem si nepřipouštěl, že by šlo o speciální zápas. Nepřemýšlel jsem nad tím. Utkání jsem bral jako každé jiné. Co bylo, už je za mnou. Snažil jsem se připravit, jak nejlépe to šlo. Na ledě jsem nechal maximum,“ líčil Kašík.

Čistý štít mu v brněnském hájemství vydržel pouze deset minut, než jej pokořil americký snajp Peter Mueller ve službách Komety. „Možná jsem trošku věděl, kam kluci zakončují. Jenže na to se stejně těžko připravuje,“ hlesl šestadvacetiletý gólman.

Z branky sledoval, jak brněnský celek jeho spoluhráče v poli válcuje. „V první třetině jsme dominovali a měli jsme vstřelit víc gólů. Jenže jsme si vypracovali pouze jednobrankové vedení, které Zlín minutu před koncem úvodního dějství smazal,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Kometa Brno - Berani Zlín 4:2

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.
Branky a nahrávky: 10. Mueller (M. Erat, Plekanec), 22. Köhler (Gulaši, Zaťovič), 33. Köhler (P. Holík, Mueller), 55. P. Holík (Zaťovič, Štencel) – 19. Fořt (J. Ondráček, Řezníček), 27. Kubiš (J. Ondráček).
Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:20.
Rozhodčí: Pešina, Kika – Lederer, Ganger.
Diváci: 7700 (vyprodáno)
Kometa: Vejmelka – Baranka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Michálek, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.
Zlín: Kašík – Freibergs, Žižka, Gazda, Řezníček, Valenta, Zbořil, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Herman, E. Kulda – Popelka, Fryšara, Šlahař – Anděl, P. Sedláček, Honejsek.

Vedení si Brňané vzali zpět záhy po začátku druhé části. Prosadil se exzlínský útočník Bedřich Köhler. „V brankovišti byl ještě zmatek po naší skončené přesilovce. Pro bránící tým jsou tyhle situace vždy nepříjemné. Puk se ke mně odrazil a já už měl lehkou pozici pro skórování,“ glosoval Köhler svoji gólovou radost.

Jenže i podruhé v utkání se Beranům podařilo srovnat. Poskytnutou početní výhodu expresně po třinácti vteřinách zužitkoval Pavel Kubiš po krásné individuální akci.

Sílu přesilovek posléze ukázala i Kometa. Po rychlé výměně se puk dostal ke Köhlerovi, který kotouč procedil mezi Kašíkovi betony. „Akci skvěle sehráli. Puk šel přes hráče, proto jsem vůbec nepočítal, že přijde taková střela,“ poznamenal Kašík.

Po třetí obdržené brance na něj kotel domácích příznivců spustil „Díro!“. „Nic špatného jsme si neudělali. Já dělám jen hokej, od toho se vše odvíjí. Jestli jsem něco slyšel, to k hokeji patří,“ pravil Kašík.

V závěru ještě obdržel čtvrtou branku po skvěle sehraném brejku v podání přihrávajícího Martin Zaťoviče a zakončujícího Petra Holík, který puk uklidil pod viko. „Musím pochválit Kašíka, který toho pochytal hodně a držel nás ve hře do konce utkání, takže jsme mohli živit naděje na zisk bodů,“ uvedl zlínský asistent trenéra Martin Hamrlík.

Debut v brněnském dresu si odbyl obránce Zbyněk Michálek. Odehrál bezmála šestnáct minut. „Pořád mám na čem pracovat. Fyzička ještě není na takové úrovni, na jaké bych si představoval. Je dobré, že ještě máme dva zápasy před reprezentační přestávkou, pak následuje pauza, kde hodně potrénuji,“ řekl šestatřicetiletý bek.