O osudu šestého klání rozhodla už první třetina, po které ševci vedli 4:0. „Dostali jsme rychlé góly, to ovlivnilo celý zápas. Série je vyrovnaná, rozhodne sedmý duel," stručně zhodnotil situaci brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Jeho svěřenci prohrávali 0:2 už po pěti minutách hry. Nejdřív potrestal Zdeněk Okál zaváhání Martina Dočekal při rozehrávce, poté Zlín využil dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Od srovnání počtu hráčů na ledě dělilo Brňany jen osm sekund. „Je těžké to dvě minuty ubránit. Špatně jsme vystřídali a když domácí zakládali útok, byli jsme na ledě jen dva. Pak to trefil parádně od modré Aleš Holík," popsal brněnský bek Jan Hanzlík možná klíčovou situaci zápasu.

Lístky na sedmý duel
Rozhodující sedmý zápas série hostí brněnská DRFG Arena, která byla doposud na všechny zápasy play off vyprodaná. Tentokrát si musí fanoušci své lístky zajistit rychle. Majitelé permanentek si své sezonní lístky můžou dobíjet v neděli od sedmi hodin ráno do jedenácti večer na pokladně brněnské haly, nebo pomocí internetového serveru ticketportal.cz. Volný prodej lístků začne v pondělí v deset hodin dopoledne v hlavní pokladně DRFG Areny.

Ještě ve zbytku úvodní dvacetiminutovky totiž Zlín přidal další dvě branky a po dvaceti minutách bylo o zápasu rozhodnuto. „Nepřidá vám, když tak brzy prohráváte. Soupeř je na koni, všechno se mu odráží na hokejku. Za stavu 4:0 bylo po utkání," věděl Hanzlík.

Ve zbytku utkání se Brňané snažili aspoň zkorigovat nepříznivý stav, na Libora Kašíka ve zlínské brance ale ani jednou nevyzráli. „Chtěli jsme aspoň vyhrát třetí třetinu a nachystat si soupeře na další zápas. Sice se nám to nepovedlo, ale přesto věřím, že příště začneme jinak," hlásil brněnský útočník Tomáš Vondráček.

Rozhodující sedmý duel série se odehraje v pondělí v brněnské DRFG Areně. Úvodní buly rozhodčí vhodí dvacet minut po šesté hodině večer. „Musíme na ně vlítnout tak, jak oni vlítli v šestém utkání na nás. Nic jiného nám nezbývá," upozornil Vondráček.

Zatímco Brňané se snažili nepropadat po nevydařeném utkání panice, zlínští hokejisté krotili přílišnou euforii. „Přiklonilo se k nám štěstí, které nám chybělo v pátém utkání v Brně. Teď je stav vyrovnaný, o všem rozhodne poslední duel," lakonicky pravil zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

PSG Zlín – HC Kometa Brno 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Okál, 5. A. Holík (Žižka, P. Holík), 15. Roman Vlach (Čajánek), 20. O. Veselý (Čajánek), 22. O. Veselý (Matějíček, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc J. Svoboda (Zlín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Sestavy:

Zlín: Kašík – Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, A. Holík – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – J. Svoboda, Leška, Kubiš – P. Holík, Roman Vlach, Říčka – Okál, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Brno: Čiliak (21. Falter) – Ptáček, Kováčik, Dujsík (21. Hájek), Hanzlík, Kuboš, Malec – Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II – Ton, V. Němec, Erat – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.