Mistr světa a litvínovský odchovanec se vrací domů. Lukáš Kašpar působil v Litvínově naposledy v sezóně 2003/2004, poté zamířil do kanadské juniorky. Přes farmu v AHL se vypracoval až kanadsko-americké NHL, kde za San Jose nastoupil k 16 zápasům, ve který si připsal 2 góly a 2 asistence. Ze San Jose odešel do finské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Kärpät Oulu, se kterým vyhrál mistrovský titul.

Český reprezentant odehrál také 402 utkání v ruské KHL a patřil v ní k nejproduktivnějším českým hráčům. Připsal si 284 kanadských bodů za 108 gólů a 153 přihrávek. Litvínovský odchovanec je i úspěšný reprezentantem své země. Na MS U20 získal poslední bronz, jeho reprezentačním vrcholem byl titul mistra světa v roce 2010, kde se stal českým žolíkem v samostatných nájezdech. Na MS v roce 2012 ke zlaté medaili přidal ještě bronz. 

Na začátku letošní sezóny se upsal mistrovi posledních dvou let Kometě Brno. Letos v extralize nastoupil k 22 utkáním, ve kterých vstřelil 6 gólů a přidal 7 asistencí. Litvínov tak získal velkou posilu do probíhající sezóny. “Měli jsme o Lukáše velký zájem už před sezónou. Bohužel to nedopadlo, ale dnes se naskytla příležitost ho získat. Přichází k nám další z litvínovských odchovanců s obrovskými zkušenostmi z KHL, NHL i reprezentace. Věříme, že nám pomůže zlepšit produktivitu,” říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Lukáš Kašpar by měl výrazně posílit litvínovskou produktivitu, která v posledních utkáních Vervu trápí. “Je to hráč s velkým citem především v přesilových hrách, které nám v letošní sezóně prozatím moc nejdou. Proto věříme, že svým příchodem a zkušenostmi nám pomůže přesilové hry zvednout,” uzavírá. 

Ondřej Vlk