„Začátek jsme měli dobrý, odehráli jsme kvalitní první třetinu, bylo to zodpovědné, Ve druhé třetině jsme inkasovali v oslabení a pak propadneme při našem útoku a hned je to 1:3. V naší situaci se už se z toho musíme vyhrabat. Kluci mají charakter a je jenom na nás, abychom to dali do pořádku a začalo to fungovat. Když se nám nedaří, zabředáme do problémů, musíme to zjednodušit. Věřím, že nejsme daleko a bude se dařit,“ pravil nový hlavní brněnský trenér Jaroslav Modrý.

Ten se taky vyjádřil k sobotní rezignaci svého parťáka Martince. „Jeho odchod mě mrzí, jsem z toho v šoku. Je tam ještě něco jiného, ale nechci o tom mluvit a to musí říct on sám. V hlavě vám běží plno věcí. Jeho odchod respektuji, stále máme kvalitní vztah a vzájemný respekt,“ poznamenal Modrý.

Jaroslav Modrý bude hlavním trenérem Komety v nedělním utkání v Mladé Boleslavi.
Očekáváné řešení. Kometa už ví, kdo jí povede do nedělního duelu

Kometa do reprízy jarního předkola play-off nastoupila poprvé v sezoně v bráně se Štěpánem Lukešem. V první části ještě Kometa držela krok ve skóre, i když od patnácté minuty prohrávala po trefě Mattiho Järvinena v přesilové hře.

O půlminuty později totiž zareagoval svým prvním gólem v sezoně brněnský obránce Daniel Gazda.

Ve druhé třetině sice byla Kometa střelecky aktivnější, ale domácí jí vyškolili z efektivity. Kometa nevyužila ani dvě minuty trvající početní převahu pět na tři. To domácí své šance proměnili. Díky přesilovkové trefě Tomáše Fořta a úspěšnému samostatnému úniku Tima Söderlunda vedli už 3:1.

Ve třetí části Mladá Boleslav odskočila už do vedení 5:1, ale v divokém závěru se ještě dvakrát prosadili Brňané, skóre uzavřel trefou do prázdné brány Söderlund. „Mrzí mě konec  utkání, tak zkušený mančaft to musí odehrát líp, ale jsme rádi za tři body a bojovný výkon, který jsme podali,“ prohlásil asistent domácího Brnu známého trenéra Jiřího Kalouse Václav Pletka.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 6:3
Třetiny: 1:1, 2:0, 3:2.
Branky a nahrávky: 15. Järvinen (Lantoši, Pyrochta), 29. Fořt (Osburn, O. Roman), 37. Söderlund (Čech), 47. Lantoši (Järvinen), 54. Fořt (O. Roman, Osburn), 60. Söderlund – 15. Gazda (Flek, Zbořil), 59. Pospíšil (Ščotka, Gazda), 59. Lintuniemi (Zaťovič, Holík).
Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Kajínek, Svoboda.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 4:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 23:34.
Diváci: 3314.
Mladá Boleslav: Novotný – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (A), Čech, Štibingr, Pláněk, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, O. Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Suchý, Hradec, Stránský (C).
Kometa Brno: Lukeš – Ďaloga, Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík (A), Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel (A), Moses – Flek, Zbořil, Kohout – Zaťovič (C), Holík, Okál – Boltvan, Zembol, Jenyš.