Upřímně řečeno, Boleslav jsme si opravdu nepřáli. Dokázal jsem si představit příjemnějšího soupeře, ale vyšlo nám to tak. Klukům jsem říkal, že kdo chce vyhrát pohár, musí porazit každého,“ pověděl Martinec do kamery O2 TV Sport.

Brňané po sobotní prohře 1:2 ve třetím zápase série do čtvrté partie vlétli. Už ve druhé minutě proměnil přesilovku finský forvard Kim Strömberg, jenž se prosadil ve druhém duelu v řadě. „Tuhle sérii rozhodlo i to, že kluci ukázali svou hokejovost v přesilovkách,“ vypíchl Martinec hlavní přednost Komety, která v sérii vstřelila pět ze dvanácti branek v početních převahách.

Basketbalistky Žabin Brno vyhrály Federální pohár.
Žabiny panují Československu. Ovládly Federální pohár, KP sužovala marodka

Ještě veseleji bylo na střídačce Komety v osmé minutě, kdy se prosadil přesnou střelou k tyči Petr Holík.Mladá Boleslav se po dvou rychlých obdržených brankách nesložila, ale zase a znovu doplatila na svou slabou produktivitu, která ji soužila celou sezonu.

V největší šanci netrefil švédský forvard Tim Söderlund odkrytou bránu. „Důvodů našeho vyřazení je několik, tím hlavním je ale naše koncovka, se kterou tým bojoval celou sezonu. Neproměňovali jsme své šance,“ litoval trenér Mladé Boleslavi Jiří Kalous, jenž do klubu přišel v lednu.

Zatímco Středočeši se v zakončení trápili, Brňané měli ve čtvrté partii i štěstí. To byl případ produktivního útočníka Jakuba Fleka, jenž ve 31. minutě vstřelil gól z nulového úhlu, když se puk po jeho střele odrazil od brusle obránce Pavla Pýchy do brány.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) nedokázali uhlídat Tomáše Wágnera a v Příbrami padli 0:2.
Bez střely na bránu i bez bodu. Líšeň odmítla jít do čela, padla v Příbrami

Další direkt zasadil v závěrečné minutě druhé třetiny Středočechům Jiří Ondráček, jenž svým prvním gólem v Kometě navyšoval už na 4:0. Ve třetí části se duel jen dohrával, překvapivá byla reakce domácího publika, které svůj tým nadále podporovalo a po zápase si dopřálo i děkovačku s hráči.

Kometa slavila také, na soupeře pro čtvrtfinále si musí počkat do úterý, kdy se odehraje rozhodující duel série předkola mezi Libercem a Plzní. Pokud uspějí Severočeši, čeká Kometu od pátku série s Vítkovicemi, pokud vyhraje Plzeň, podstoupí Kometa od neděle třaskavé čtvrtfinále se Spartou. „Zase nebudeme favoriti, ale člověk si nevybere. Liga je hodně vyrovnaná. Kluci dostanou v pondělí volno a pak se budeme připravovat na čtvrtfinále,“ přiblížil Martinec program svých svěřenců.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 1:5
Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1.
Branky a nahrávky: 52. Lintuniemi (Pláněk, J. Stránský) – 2. Strömberg (Kundrátek, Holík), 8. Holík (Horký, Ondráček), 31. Flek (Pospíšil, Kučeřík), 40. Ondráček (Zaťovič, Vincour), 50. Ďaloga.
Rozhodčí: Šír, Sýkora – Svoboda, Zíka.
Vyloučení: 6:4.
Vyšší tresty: 1:0.