Třiapadesátiletý stratég se podle původního plánu měl vrátit na jižní Moravu až v srpnu, přiletěl už však začátkem června. Vedení Komety oznámil, že druhou sezonu v roli hlavního trenéra už nenačne. „Jde o rodinné důvody, kariéra kouče musí jít v tuhle chvíli stranou. Nastala složitá situace, musel jsem reagovat a udělat rozhodnutí, které je správné. Je řada na mně, abych pomohl rodině,“ pokračoval Modrý.

Ten se přitom oficiálně stal hlavním koučem Komety teprve v listopadu, po čtvrtfinálovém vyřazení z extraligového play-off ihned vymýšlel plány na další posun brněnských hokejistů.

O něj už se však bude pokoušet nová tvář, kterou vedení jihomoravského klubu urychleně začalo hledat. „Byla čest trénovat Kometu a užívat si podporu skvělých fanoušků, kterým bych chtěl poděkovat za to, jak nás hnali dopředu. Když jsi jednou Komeťák, budeš navždy Komeťák. Brno budu sledovat i nadále, budu mu fandit a přát v dalších letech jen to nejlepší,“ podotkl bývalý obránce.

Modrý do Komety přišel krátce po konci v Českých Budějovicích, odkud pochází, v prosinci 2022. Tehdy se znovu sešel jako asistent kouče se svým tradičním trenérským parťákem Patrikem Martincem. Spolu zachránili trápící se brněnský klub od blamáže a dostali ho z předkola play-off do čtvrtfinále, v němž Brňané podlehli 2:4 na zápasy Vítkovicím.

V září 2023 se stal nejprve jen provizorně a pak i nastalo hlavním trenérem Komety po nečekané rezignaci Martince po třetím extraligovém kole. V uplynulé sezoně Kometu dovedl ke čtvrtému místo po základní části. Na úspěch z první fáze sezony ale Kometa nenavázala, když ve čtvrtfinále play off prohrála 2:4 na zápasy s Litvínovem.

Času na vyřešení nečekané trenérské rošády má Kometa dost, první přípravné utkání odehraje až 8. srpna. Extraligovou sezonu načne v polovině září.

Zatím tréninky brněnských hokejistů nadále povede dvojice asistentů Kamil Pokorný a Jiří Horáček.