Přitom Kometa se mohla Pardubicím pomstít. Za co? Za sezonu 1995/1996, kdy právě Dynamo hrálo ústřední roli v pádu brněnské celku z nejvyšší soutěže.

Brno 6. 3. 2020 - domácí Kometa Brno (bílá) proti Dynamu Pardubice (červená)
OBRAZEM: Rozhodnuto. Kometa jde ve čtvrtfinále na Spartu

Brno zažívalo hrůznou sezonu. Základní část zakončilo na poslední čtrnácté příčce se ziskem pouhých třiadvaceti bodů ve čtyřiceti duelech. A v následné čtyřčlenné baráži se sešlo společně s Pardubicemi, Přerovem a Opavou. Kometa sice začala dobře, když porazila Pardubice 7:3, jenže na ledě stejného soupeře pak prohrála vysoko 3:12. Ve třetím kole baráže se zase hrálo proti Pardubicím, které nakonec vyhrály kontumačně 5:0.

Brno 26.1.2020 - HC Kometa Brno - Martin Zaťovič
Bitva se Spartou? Bude to sledovat celá republika, říká kapitán Komety Zaťovič

Extraligová baráž v sezoně 1995/1996

- Konečná tabulka baráže:
1. Opava – 17 bodů
2. Pardubice – 16 bodů
3. Kometa – 12 bodů
4. Přerov – 3 body

- Zápasy Komety v baráži:
Kometa – Pardubice 7:3
Pardubice – Kometa 12:3
Kometa – Pardubice 0:5
Pardubice – Kometa 3:1
Kometa – Přerov 3:3
Přerov – Kometa 2:3
Opava – Kometa 1:1
Kometa – Opava 1:6
Kometa – Přerov 4:1
Opava – Kometa 5:3
Přerov – Kometa 3:5
Kometa – Opava 7:2

Co se stalo? Na led dopadl otevřený nůž a za stavu 1:4 pro Pardubice bylo utkání ukončeno po několika marných varování pořadatelů. Diváci vytrhávali železné reklamní panely a házeli je po pardubických hokejistech. Rozvášnění fanoušci navíc zdemolovali plexisklo v chodbě ke kabinám. Hráči před nimi doslova utíkali. Následující dva zápasy mělo Brno uzavřený stadion. Navíc tehdejší trenér Josef Sršeň po nechutných scenériích skončil na lavičce, na závěr baráže ho nahradil Richard Farda.

V prvním zápase pod jeho vedením brněnský tým vyhrál v Přerově, ale následně padl s Opavou a začínalo být jasné, že se blíží pád Komety, která nakonec extraligovou příslušnost neudržela, místo ní postoupila Opava.

Kometa ve dvanácti barážových duelech získala dvanáct bodů a v tabulce skončila na třetím místě, které znamenalo pád. Druhé byly Pardubice, které se udržely se ziskem šestnácti bodů. O jejich setrvání rozhodly právě vzájemné souboje s Brnem.

V Brně se objevující oznámení informující o zrušení nebo omezení akcí a školní docházky kvůli opatřením spojených s koronavirem.
Nakažených už je 64. Koronavirus ruší promítání, kina snižují kapacitu

Hokej v Brně následně na delší dobu upadl. Do nejvyšší soutěže se Kometa vrátila až v roce 2009, kdy si postup neuhrála sportovní cestou, ale koupila extraligovou licenci od Znojma.

Po čtrnácti letech se Kometě naskytla unikátní příležitost, jak se Pardubicím revanšovat, když je mohla v této sezoně poslat dolů ona. To se ale nestalo. „Hrát proti týmům, které hrají o holý život je hodně nepříjemné,“ podotkl brněnský forvard Daniel Rákos, pro něhož to byl specifický duel, jelikož se v Pardubicích narodil.

Policie pátrá po zloději, který koncem ledna v brněnské Slatině vyrval ze zdi příruční sejf s penězi a stravenkami a utekl. Udělal škodu za 36 tisíc korun.
Vykradl indickou restauraci, dosud uniká spravedlnosti. Pomůžete ho dopadnout?

Historicky první přímý sestup v samostatné české lize padl na Kladno, které se do nejvyšší soutěže dostalo v minulé sezoně díky baráži, která je již minulostí. Přitom ve všech ostatních sezonách pokaždé došlo na konfrontaci mezi kluby z nejvyšší soutěže a první ligy. Tedy až na dva výjimky.

V roce 1995 se z extraligy nesestupovalo z důvodu doplňování z dvanácti účastníků na čtrnáct. A v roce 2007 byla soutěž uzavřená, ovšem i tak z ní byl před novou sezonou administrativně vyřazen Vsetín.

Ilustrační fotografie.
Bydlení v Brně? Skoro třetina lidí chce změnu. Nejhůř se jim žije v centru města

Nyní se čeká, kdo Kladno nahradí v extralize.