Peter Mueller v této sezoně:
Odehrané zápasy: 19
Body: 23
Góly: 9
Asistence: 14
Střely: 73
Úspěšnost střelby: 12,33 %
Body v přesilovce: 7
Hodnocení +/-: + 7
Trestné minuty: 12
Průměrný čas: 21:59 minut
Celkový čas: 417:45 minut
Absolvovaná vhazování: 51
Vyhraná vhazování: 33
Úspěšnost: 64,71 %
Hity: 6
Zblokované střely: 6

Přitom ve stejné porci duelů předtím než se Holík zranil, nasbíral brněnský celek deset bodů a nasázel jedenadvacet branek. „Rozjíždí většinu ofenzivních akcí. Pořád je v top pětce produktivních hráčů extraligy. Takže jasně, hraje se nám bez něj daleko hůř,“ nezastírá snajpr Komety Peter Mueller.

Právě Američan doplácí na Holíkovu absenci dost. V posledních čtyřech duelech bez něj zaznamenal jen tři body. „Je klíčovým hráčem mužstva, režíruje početní výhody, ze kterých jsme dali kvantum gólů. To, co dokáže s kotoučem? Občas jen koukám. Takového hokejistu jen tak nenahradíte. Je opravdu speciální. Přeji mu rychlé uzdravení. Chybí mně i mančaftu,“ praví Mueller.

Hráč měsíce

Ten byl za prosinec zvolen hráčem měsíce extraligy. Přitom zasáhl pouze do šesti zápasů. Laboroval se zraněním ramenem. „Ocenění si vážím. Bez spoluhráčů bych na něj ale nedosáhl. Především pak vděčím parťákům z lajny Martinovi Zaťovičovi a Holíkovi,“ podotýká jedenatřicetiletý střelec.

Po zranění se vrátil v parádní formě. „Tvrdě jsem pracoval, abych byl ještě silnější a hned jsme pomohl k vítězstvím,“ sděluje Mueller.

Mueller v posledních čtyřech duelech bez Holíka:
Body: 3
Góly: 1
Asistence: 2

Mueller v posledních čtyřech duelech s Holíkem:
Body: 12
Góly: 6
Asistence: 6

Nečekal, že se dostane do formy tak rychle. „Nikdy nevíte v jakém stavu se vrátíte, protože jste dlouho nehráli. Ale musím říct, že v prvním utkání po zranění už jsem se cítil dobře. Navíc jsme vyhrávali, což přidalo na pohodě,“ pochvaluje si.

Na začátku sezony přitom nebyl v optimální formě. Po prvních devíti zápasech měl v kolonce bodů pouze šestku, pak se zranil. „Někdy je to o štěstí. Občas tam spadne vše, souhra klape a tým vítězí. Jindy to ale prostě nejde. V tomhle ohledu je hokej zábavný a těžký zároveň,“ poznamenává Mueller.

Jágra neodstavíte, podotýká Pyrochta

A momentálně to brněnskému týmu moc nejde. Vázne i jeho silná disciplína – početní výhody. Za poslední čtyři utkání dostal k dispozici třináct přesilovek, nevyužil ani jednu.

Znovu pro srovnání. V posledních čtyřech soubojích před zraněním Holíka měla Kometa patnáct přesilovek, využila z nich osm. „Pokud se podíváme na statistiky, vychází z toho, že Holík chybí. Početní výhody si řídí v podstatě sám,“ uvádí brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Vylepšit bilanci si Brňané mohou už dnes. Od šesti večer hrají na ledě Kladna. A v sestavě Rytířů nebude chybět uzdravený Jaromír Jágr, který se po zranění vrátil v minulém duelu proti Spartě a hned si připsal čtyři body. „Nastoupit proti Jágrovi je vždycky speciální,“ zmiňuje bek Komety Filip Pyrochta.

Rozpovídal se i tom, jak se brání Jágr. „Těžce. Od kotouče jej neodstavíte. Pokud je na ledě, musíte být hned v pozoru, protože všichni vědí, co dokáže s pukem a jak si ho umí pokrýt,“ líčí Pyrochta.