Brněnské hokejové mužstvo získalo na počátku týdne novou posilu. Slovenský rychlík Ivan Roháč podepsal s klubem jednoletou smlouvu s opcí. Přestože byl očividně skleslý z prohry s Kadaní, na nové angažmá si zvyká rychle.

„Hrozně se mi tu líbí. Všechno je v pohodě,“ hlásil slovenský reprezentant do dvaceti let. „Podobné zápasy jako ten středeční přicházejí. Musíme sklonit hlavu a jít do toho znovu,“ vzhlížel optimisticky k dalším utkáním.

Přestože teprve v březnu oslavil dvacetiny, v hokeji už toho zažil hodně. Poté, co zazářil v juniorské extralize v rodném Liptovském Mikuláši, vyzkoušel si juniorku taky v Českých Budějovicích.

Přišla změna a let za velkou louži. Roháč oblékl dres týmu Kamloops Blazers v juniorské soutěži WHL a za dva roky posbíral solidních pětaosmdesát bodů. „Zámořská soutěž je možná o trošku lepší. Ale v první lize hrají zkušení hráči, s extraligovými zkušenostmi. Je to tu víc o hlavě a o technice. Zámoří je rychlejší, hraje se víc do těla,“ srovnává Roháč WHL s českou první ligou. „Ale první liga je na vysoké úrovni,“ okamžitě dodává.

I když se mu za oceánem dařilo, nakonec si sbalil věci a koupil letenku zpět do Evropy. „Došel jsem k tomu, že bych se měl posunout někam dál. Přece jen to byla juniorská soutěž. Chtěl jsem zase okusit evropský hokej,“ líčí Roháč své důvody pro návrat na starý kontinent.

Nelákalo ho prosadit se třeba až do slavné NHL? „Tu možnost jsem samozřejmě viděl, ale zvolil jsem Evropu a cesta do NHL vede i přes ni. Jenže o tom teď vůbec neuvažuju. Myslím hlavně na Brno,“ nenechává nikoho na pochybách.

A cíl má jasný. „Postup,“ vyhrkne bez rozmýšlení. „Ale říkám, ještě je brzy se o tom bavit,“ dodává opatrněji.

Po návratu do Evropy, zkoušel štěstí v extraligových Varech. „Jenže tam jsem se neprosadil. Pak jsem trénoval v Liptovském Mikuláši. Čekal jsem, že podepíšu smlouvu a najednou jsem v Brně,“ směje se útočník.

V modrobílém dresu si zvyká na spolupráci s útočným duem Kostourek a Haluza. „Měsíc a půl jsem nehrál. Doufám, že nám spolupráce začne klapat a půjdeme nahoru,“ věří si talentovaný forvard.