Úřadující mistr poměří síly v pikantním souboji s vítězi základní části aktuální sezony. „Jdeme na tým, který má výborný útok a v něm Marka Kvapila. Je třeba si dát pozor na přesilovky, což je největší zbraň Liberce. Jinak je to pro nás známý soupeř. Víme, co od něj čekat. Bude to velká bitva,“ sdělil brněnský forvard Martin Dočekal pro klubový web.

Bílí Tygři se v dlouhodobé části pyšnili druhou nejlepší ofenzivou. Ve dvaapadesáti zápasech nastříleli 170 gólů. Lepší v tomhle ohledu byla pouze Plzeň, která dala 178 branek. Kometa zaznamenala 149 přesných zásahů.

Ve čtvrtfinále Liberec nasázel dalších sedmnáct gólů v pěti zápasech série s Mladou Boleslaví, kterou vyřadil 4:1 na zápasy. „V Liberci je důležité, že se mančaft výrazněji nemění. Dokáže se vypořádat se ztrátou klíčových hokejistů. Na začátku sezony odešel do Ruska Michal Bulíř, který dal třináct branek. Tým pak doplnili Michal Birner a Tomáš Filippi,“ uvedl hokejový expert Jakub Koreis.

Trenér Filip Pešán doplnil tým podle svých představ. K dispozici má silnou družinu. Jenže proti stojí skvadra Libora Zábranského. Proto je bitva mezi Kometou a Bílými Tygry považována za finále s přízviskem předčasné.

Brněnský celek sérii načne o něco čerstvější, jelikož měl k dispozici o čtyři dny volna víc než Liberec. „Tohle je výhoda. V každém dalším duelu totiž hrozí zranění. Naši kluci hrají obětavě. Všechny zblokované střely bolí. Proto mě těší to, jak jsme sérii s Hradcem zvládli,“ liboval si boss Komety Zábranský.

Jediný, komu patrně volno navíc nesvědčí, je Marek Čiliak. Slovenský gólman je to-tiž raději, když je v zápřahu, tak jako proti Hradci. „Střelecká aktivita Mountfieldu mi vyhovovala, byl jsem v tempu. Pak se cítím výborně,“ líčil fantom brněnské brány.

Právě Čiliak bude opět jeden z klíčových faktorů boje s libereckou smečkou hladových tygrů. „Marek je absolutně nejdůležitější faktor,“ poznamenal Koreis.

Parta okolo kapitána Leoše Čermáka semifinálové brány otevře dvěma zápasy na ledě Liberce. O druhém finalistovi se rozhodne v souboji mezi Třincem a Plzní. Obě série startují ve středu.