Dvojice borců v nejbližších dvou týdnech vymění modrobílé barvy za jiné. „Není to lehké rozhodování. Člověk má najednou někomu říct, že skončil. Ale to je hokej,“ přemítal kouč Kýhos, který už dříve avizoval, že do sezony chce vstoupit se třemi brankáři, devíti obránci a čtrnácti útočníky.

Právě v útoku je po dubnové „čistce“, kdy klub uvolnil přebytečné hráče, největší přetlak. „A to už kádr opustili junioři,“ upozornil brněnský trenér na návrat obránce Sovy a dvojice útočníků Grmely a Švaňhala do juniorského týmu. Posledně jmenovaný v přípravě zaujal natolik, že mu klub shání hostování v první hokejové lize.

Spousta brněnských hráčů má místo pro nováčkovskou sezonu v extralize jisté, dva však v nejbližší době uslyší sbohem. „Všichni prokazují kvalitu, ale kádr zúžit musíme. Budeme stát o to, aby hráči, kteří odejdou, někde pravidelně hráli a byli nám v případě nutnosti k dispozici,“ naznačil Kýhos, že se zasadí o hostování na střídavý start.

Na koho v kabině Komety nezbude místo? S největší pravděpodobností na útočníka Petra Polodnu, který se tři měsíce zotavoval z operace kolene a v přípravě odehrál jen jeden zápas. Druhé jméno zůstává tajemstvím. „Víme, že je v útoku přetlak. Člověk na to ale nemůže myslet, jinak by ho při zápasech zbytečně svazovala nervozita,“ poznamenal Roman Vondráček.

O svých schopnostech můžou „adepti na odchod“ trenéra Kýhose přesvědčit v úterý. V posledním zápase Tipsport Cupu přivítají v šest hodin odpoledne hokejisty Třince. Zápas se hraje v Blansku. Do branky naskočí Alexandr Hylák.