Jak to vlastně funguje?
Vždycky je na slipech napsaný náš soupeř a na jejich bílou gumu kolem boku se zapisuje každá výhra. Snad se zaznamená konečně těch dvanáct výher, přeju si to. Mám už jich asi dvanáct a neprané. Vždy je nosím jen cestou z hotelu na zimák a cestu zpět. Nemám je na sobě dlouho před duelem, není to tak hrozné. (smích)

PĚTICI STOJÍ V CESTĚ BÝVALÝ KLUB
Pět aktérů čtvrtfinále ví, jaké je to nosit modrobílý dres i rudé „S" na hrudi. V pražské Spartě nastupoval tři roky bek Komety Michal Gulaši a jeho defenzivní kolega Jakub Krejčík ve Spartě hrál v sezoně 2013/2014. Majitel a kouč Komety Libor Zábranský získal v sezoně 2001/2002 se Spartou titul, v sezoně však vinou zranění odehrál jen sedm duelů. Na čtvrtfinálovém vyřazení Pražanů v roce 2012 se v dresu Komety podílel nyní sparťanský bek Jan Švrček. V roce 2001/2002 pak krátce vypomáhal z extraligového Znojma Kometě při neúspěšném boji o záchranu v druhé nejvyšší soutěži útočník Sparty Petr Kumstát.

Minulý rok jste v předkole s Chomutovem vypadli 1:3 na zápasy a zapsal jste jen jeden triumf. Uvažoval jste, že od zvyku upustíte?
Minulý rok bylo předkolo, to neberu jako play-off a… Zkrátka jsem si to nechával na tento rok. (culí se)

Máte i týmové rituály?
Jen máme klasický zákaz holení. Zatím nějaké blbosti jako barvení a podobně nás nenapadaly. Nic jiného nebudeme přidávat, je to zbytečné.

Proti Spartě jste zažil obě vyhrané série v play-off. Zdálo se vám, že vás vždy podcenila?
Možná ano, ale hned první zápas viděli, že to asi nebude jen tak. Navíc takové mužstvo jaké máme teď není radno podceňovat. Od půlky sezony to nebylo od nás sice bůhvíco, ale teď jsme se snažili udělat maximum, aby nám to klapalo.

Dokázali jste se na Spartu vždy správně vyhecovat?
Chystat se vždy budeme na každého soupeře stejně. Je to jedno, i kdybychom hráli třeba s Třincem. Jen je rozdíl, jakou hrou se kdo prezentuje. Že bychom proti Spartě bláznili, to ne.

Přečtěte si také => Sparta je favorit, zní před očekávanou sérií z Komety

Pociťujete, že vám chybí kapitán Leoš Čermák?
Je to velká osobnost a tahoun na play-off. Přejeme mu, aby se dal co nejdřív do kupy. Jsou zranění jako lehčí zlomeniny, naražení, podvrtnutí, s kterými se dá hrát pod jehlami. S jinými problémy to nejde.

V kabině si předpokládám zkasíruje bývalé sparťany…
Guli i Krejča (Michal Gulaši a Jakub Krejčík - pozn. red.) to za pár korun mají, ale do těch věcí se nemontuju. Je to na kapitánovi a Leošovi to jde dobře. Dokáže z každého vytáhnout, co se jen dá. Trefili jsme na dobrého pokladníka.