A první vzájemný duel nabízí výživné menu. Oba celky přes léto výrazně napumpovaly kádry. Sparta se dokonce zařadila na nejvyšší místo listiny adeptů na zisk trofeje. Sázkové kanceláře jí věří víc než třeba obhájcům Masarykova poháru z Třince.

Hokejisté Cavaliers navázali spolupráci s VUT.
Hokejová rivalita. Cavaliers spolupracují s VUT, čeká je derby s Masaryčkou

Stačí zmínit trio posil pražanů a ihned je zřejmé, proč se jim tak věří. Marek Kvapil, Michal Řepík a Vladimír Růžička v minulém ročníku dohromady posbírali 146 bodů. „Když do ofenzivy přijdou taková jména, celek se zvedne. Změní se i herní projev, protože s hráči jako Kvapil či Řepík už nebudete hrát defenzivně,“ sdělil brněnský útočník Jakub Lev.

Posily Sparty Praha:
Marek Kvapil (Liberec)
Michal Řepík (Slovan)
Vladimír Růžička (Chomutov)
Martin Dočekal (hostování z Komety)
Matúš Sukeľ (Slovan)
David Dvořáček (Prostějov)
Adam Polášek (Nižněkamsk)
Albert Michnáč (Saginaw)
Vzájemné zápasy Komety s Mladou Boleslaví v minulé sezoně:
Kometa – Boleslav 0:2
Boleslav – Kometa 2:1
Kometa – Boleslav 0:2
Boleslav – Kometa 2:1 pp.
*Brno v poslední sezoně nedalo doma gól ve třech duelech. Dvakrát Boleslavi a jednou Hradci.

Proto lze očekávat, že v neděli bude vzájemná bitva dvou nesmiřitelných rivalů ještě víc vyhrocená. „Každý ví, že Praha představuje pro Brno nepřítele číslo jedna,“ řekl Lev, jenž se po příchodu z Vítkovic teprve učí tomu, jak nemít v lásce Spartu po brněnsku. „Ale ji nemají rádi nikde. Jelikož má nálepku vládního klubu,“ dodal osmadvacetiletý forvard.

Kromě vyostřených soubojů se diváci mohou dočkat také gólových hodů. „Ale s naší produktivitou z prvních kol ne,“ pousmál se Lev. Brno se totiž v úvodních dvou kolech prosadilo jen třikrát, Sparta hned čtrnáctkrát. „Po divočinách ale třeba přijde gólové sucho. Každý zápas v extralize je jiný,“ přemítal.

Pražané zároveň v prvních dvou zápasech dostali stejný počet branek. „Což asi budou chtít změnit. Dostávat tolik gólů nechce nikdo,“ podotkl Lev, který se v podobně vyhrocených soubojích vyžívá. „Nejsem bezkonfliktní hráč, takže když dojde na nějaké popichování, rád se zúčastním. Mé hře to pomáhá, dostanu se víc do děje. Nesmí toho být ale moc, aby to neodvádělo moji koncentraci,“ podotkl.

Ještě než dojde na očekávaný souboj se Spartou ale Kometu čeká páteční duel na ledě v posledním ročníku neoblíbené Mladé Boleslavi. „V první řadě se soustředíme na tohle utkání. Víme, že v neděli hostíme Spartu, ale je třeba se nachystat na nepříjemného soka,“ pravil brněnský kouč Petr Fiala.

V minulé sezoně Brňané ve čtyřech vzájemných duelech Boleslav ani jednou neporazili a dali jí jen dva góly. „Na ty výsledky jsem se díval, ale teď je nový ročník a spousta věci se změnila,“ uvedl Fiala.

Ten neregistruje žádné nové zdravotní problémy svých svěřenců. Post jedničky opět zastane Karel Vejmelka, jenž má na startu sezony skvělou formu. „Proto není důvod něco měnit,“ poznamenal Fiala. Třiadvacetiletý brankář tak bude čelit Boleslavi a pokud udrží nastolený trend svých výkonů, naskočí i proti Spartě. „Zastavit její útočníky je teď pro každého výzva,“ měl jasno Vejmelka.

Útočník Zbrojovky Jan Pázler se raduje z gólu do sítě Líšně.
Favoriti klopýtali, teď se střetnou. Zbrojovka jde do šlágru sebevědomější