Muž, který byl 6. května roku 2010 uveden do Síně slávy českého hokeje, by si již ale do branky v dnešní době nestoupl. „Už by to nešlo. O tom si můžu nechat jedině zdát,“ říká pardubický rodák.

Ač se nenarodil v Brně, v jihomoravské metropoli zanechal nesmazatelnou stopu. Brankoviště Komety střežil dlouhých osmnáct sezon, odchytal neuvěřitelných 476 zápasů a podílel se na zisku osmi mistrovských titulů. Pod střechou DRFG Areny mu za jeho počiny úřadující mistr v roce 2013 vyvěsil dres.

V minulém týdnu se dočkal předčasného narozeninového dárku v podobě dokumentárního snímku mapujícího historii Komety s názvem Z nebe do pekla a zpět, který měl ve čtvrtek premiéru v univerzitním kině Scala. „O nebi tam v podstatě nebylo skoro nic, ale zbytek filmu byl dobrý. Šlo víceméně o oslavu nových mistrů, což je pochopitelně správné. Poněvadž my to už máme dávno za sebou," říká.

Je podle svých slov rád, že se v Brně zrodili noví šampioni. „Vždy jsem si přál, aby se titul vrátil do Brna, než odejdu. Tohle se mi splnilo. Nyní jsou noví šampioni, kterým patří současnost, tak jako nám před padesáti šedesáti lety. Proto je třeba se soustředit na aktuální dění. Zatím vše šlape, tak jak má,“ líčí Nadrchal.

Roman Procházka
Tři zlaté body vystřelil Plzni Roman Procházka

Na Kometu v roce 2019 se mu kouká pyšně. Vždyť brněnský dres oblékají hráči jako Martin Erat, Peter Mueller, Ondřej Němec, nebo donedávna ještě Tomáš Plekanec. „Kometa má velký zvuk. Nejen v Brně, ale i v České republice, což je jedině dobře. V naší době jsme byli spíš zvyklí na stabilnější kádr, který třeba vydržel i několik let, což se v dnešní době moc nevidí kvůli všelijakým předpisům a regulím. Hráči neustále někam přestupují i několikrát v jedné sezoně. Hodně záleží na šikovnosti vedení, jestli si vyberou správné hokejisty,“ poznamenává Nadrchal, který odchytal pětašedesát utkání v národním týmu.

Velkou radost mu udělal návrat slovenského fantoma Marka Čiliaka. „Jsem velice rád, že se Marek vrátil, poněvadž to je gólman, kterého dobře znám. Cením si toho, že pokračuje v tradici chytání s číslem jedna na zádech. Tohle bylo ve starších dobách běžné a velmi mě to těší. Samozřejmě mu moc fandím a přeji mu. V posledních zápasech dokazoval, že je to borec na svém místě. Pokud mu vydrží forma, opět bude rozhodujícím faktorem v play-off,“ praví držitel stříbrné medaile z olympijských her v roce 1968 v Grenoblu.

50. kolo hokejové extraligy mezi HC Bílí Tygři Liberec vs HC Kometa Brno
Kometa poprvé v aktuální sezoně zkrotila tygří smečku. Rozhodl Holík

Základní část hokejové extraligy se kvapem blíží. Play-off je za rohem a Nadrchal věří v zisk třetího titulu v řadě pro brněnský celek. „Sice o tom nejsem přesvědčený úplně na sto procent, ale vzhledem k tomu, že Kometa má nepřeberné zkušenosti se zápasy ve vyřazovací části, tak si myslím, že má opravdu velkou šanci,“ dodává dvojnásobný vicemistr světa z let 1961 a 1965.