Po asociační pauze se trend zcela obrátil. Brňané v posledních třech duelech dostali jen tři góly. Velkou měrou se pod zlepšením defenzivních statistiky podepsal gólman Marek Čiliak. „Nechci Čila moc chválit. Všichni vidí, že se cítí dobře. Vrátil se do známého prostředí a jeho výkony mluví samy za sebe,“ poznamenal brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.
Slovenský fantom oplývá famózní formou. Přitom po návratu ze Slovanu Bratislava tkvěl velký otazník nad tím, jakou výkonnost si přinesl. V KHL neměl dobré statistiky.

Čiliak se v brankovišti Komety rychle rozpomněl na výkony, kterými se pyšnil při posledních dvou jízdách Brňanů v play-off, zakončených pozvednutím Masarykova poháru. „Když přišel, věřili jsme, že je ve stejné formě, ve které odcházel. Vrátil se starý Marek Čiliak, což výkony potvrzuje,“ vyzdvihl brněnský bek Michal Barinka strážce branky.

Úřadující mistr momentálně disponuje sedmou nejhorší obranou se 118 obdrženými góly. Ve vítězném klání 1:0 na ledě Třince udržela Kometa v aktuálním ročníku teprve druhý čistý štít. „Kluci mi neskutečně pomáhali. Na konci jsme ubránili hru soupeře bez brankáře, kdy jednou nebezpečně vypálil, ale puk skončil naštěstí mimo,“ líčil Čiliak, který v minulé sezoně v brněnském dresu vychytal sedm nul.

Zatímco defenziva prokázala zlepšení, poklesla efektivita na druhé straně kluziště. V posledních třech kláních se Brno radovalo pouze ze čtyř přesných zásahů. „Některé akce zbytečně přehráváme. Místo toho, abychom vystřelili a šli za odraženými puky, zkoušíme neustále dávat hezké góly. V útoku máme šikovné kluky. Věřím, že branky budeme zase dávat, ale je třeba skórovat i škaredě,“ řekl Barinka.

Velkou měrou se pod zlepšení obranných statistik Komety podepisuje gólman Marek Čiliak. Slovenský fantom po návratu do branky úřadujícího mistra oplývá famózní formou.
Fantom Čiliak v repríze finále vynuloval Třinec. Rozhodla jediná trefa Němce

Kometa pomalu vylaďuje optimální formu směrem k blížícímu se play-off. Výkon proti Ocelářům v několika ohledech splňoval požadované parametry. „Hráči hráli s velkým nasazením. Spoustu střel vylehali a vyklekali. Konec základní části se kvapem blíží a všechny týmy hrají o klíčové body. Proto už je v mnoha duelech často vidět to, co zdobí hokej ve vyřazovací části,“ pravil Pokorný.

Dnes od šesti hodin večer brněnský tým přivítá na domácím ledě třetí tým extraligy Hradec Králové. „Půjde o nesmírně náročný zápas. V podstatě jako každý. Hradec patří mezi celky, o kterých se mluví, že momentálně disponují nejlepší formou. Mountfield má nyní skvělou sérii, kdy čtyřikrát po sobě vyhrál u soupeřů. Uděláme vše pro to, abychom mu šňůru přetrhli před domácí bouřlivou atmosférou,“ burcoval Pokorný.

Ještě v nedávné době měla Kometa se šestým místem v tabulce namále. Mladá Boleslav se na ni dotáhla na rozdíl jednoho bodu. Jenže nyní už je pátá a na sedmou Spartu má k dobru šest bodů. „Vždy jsme radši, když si pozici v tabulce uhrajeme sami. Nemusíme se ohlížet na to, co se děje za námi, což stejně nemáme šanci ovlivnit. Především se soustředíme a díváme pouze na sebe,“ dodal Pokorný.

Kometa Brno (v bílém) porazila Pardubice 2:1 v prodloužení.
Čiliak poprvé doma: střeleckou převahu přetavila Kometa v body až v prodloužení