Brněnský klub odchod šestadvacetiletého gólmana oznámil ve středu na svých webových stránkách. „Karel Vejmelka si výkony jednoznačně řekl o to, že chytá každý zápas, dle mého názoru udělal obrovský progres oproti minulé sezoně,“ uvedl majitel a kouč Komety v jedné osobě Libor Zábranský.

Kašík v Kometě:
Odchytané zápasy: 7
Odchytaný čas: 378
Vyhrané zápasy: 2
Prohrané zápasy: 5
Obdržené góly: 21
Střel proti: 190
Zásahy: 169
Úspěšnost zákroků v procentech: 88,95 %
Průměr obdržených gólů na zápas: 3,33

Navíc na juniorském šampionátu v Kanadě zachytal fantasticky brněnský odchovanec Lukáš Dostál. „Velmi rád bych ho viděl v bráně Komety v extraligovém utkání. Z toho bohužel pro Libora vyplynulo, že by některé zápasy sledoval z tribuny, což pro něj není komfortní situace, ani pro klub. Proto odchází do Zlína na přestup a my mu přejeme, ať se mu daří,“ vysvětlil Zábranský.

Do Brna přišel Kašík v půli listopadu po nevydařeném angažmá v ruském Chabarovsku hrajícím KHL. Ani na jihu Moravy se zlínskému odchovanci nevedlo podle představ. V dresu Komety nastoupil k sedmi zápasům, z nichž vyhrál pouze dva a procentuální úspěšnost zásahů měl 88,95 procenta. „Všichni víme, že zlínští hráči jsou specifičtí a často se v jiných týmech neuchytí, proto má Zlín nejvíc odchovanců,“ poznamenal Petr Ton, hokejový expert.

Kašík se tak vrací tam, kde hokejově vyrůstal a vydobyl si renomé. „V Chabarovsku jsem nedostal prostor, abych ukázal, co ve mně je. Těžko se hodnotí, co se stalo. Chci se dívat do budoucna, jsem znovu ve Zlíně a doufám, že budu opět platný,“ vrátil se ke své ruské štaci.

Pozici jedničky se v Kometě ujal Vejmelka, jenž odchytal posledních sedm extraligových duelů. „Cítím se fajn, jsem rád, že mám tolik zápasů, jsem v permanenci, pořád v zápřahu, to mi vyhovuje. Snažím se soustředit na každé utkání stejně a odvést maximum,“ líčil Vejmelka.

Sezonu začínal v roli dvojky. Kryl záda Marku Langhamerovi, který posléze o post jedničky přišel právě na úkor Vejmelky.

Langhamer následně odešel do Chabarovsku, ze kterého do Brna zamířil Kašík s ambicemi na získání postu jedničky. Jenže i toho s nadsázkou Vejmelka z Komety vyhnal.

Nyní tedy ční před Vej-melkou velká výzva. Je jedničkou obhájce Masarykova poháru. Záda mu bude krýt osmnáctiletý Lukáš Dostál.

Pro play-off ne úplně vyzrálá dvojice brankářů. Proto je otázkou, jestli Kometa nepřivede někoho dalšího. Delší dobu se mluví o návratu Marka Čiliaka ze Slovanu Bratislava.