Co říkáte na konec kariéry Leoše Čermáka?

V jeho věku se konec očekával. Překvapilo mě, že pokračoval v minulé sezoně po druhém titulu, když už kromě hattricku neměl moc co dokazovat. Nicméně se ještě rozhodl pokračovat a byl jediným hráčem Komety, který řešil její problém, že góly dávala v podstatě jen první lajna. Leoš se jako jeden z mála dokázal přidat, zaznamenal šestnáct bodů, což pro něj bylo super číslo.

Bude to velká ztráta pro Kometu?

Samozřejmě nějakou roli v mužstvu měl, ale nemyslím si, že to je nějaká obrovská ztráta. Leoš měl vůdčí roli v týmu, tohle se nahrazuje hůř. Jeho hokejovou pozici zaujali jiní. Pro Čermáka nastal čas odejít. Pro Kometu to na ledě nebude zásadní problém.

Ale přeci jen odchází kapitán…

Spíš než ztráta to bude změna. Kapitánské céčko pravděpodobně převezme někdo z dvojice Martin Zaťovič - Ondřej Němec, což jsou velké osobnosti, které v Brně už nějakou dobu jsou. Možná vznikne i větší tlak na nového vůdce z toho pohledu, že Leoš odchází po třech velmi úspěšných sezonách.

Vy jste Čermáka zažil jako kapitána v Kometě. Jak na něj vzpomínáte?

Jeho kouzlo spočívalo v tom, že věděl, kdy má promluvit. Leoš dokázal dokonale identifikovat problém a fungoval perfektně jako spojka mezi šatnou a vedením. Nebál se jít za Liborem Zábranským i s nepříjemnými věcmi. Pokud to mělo mužstvu pomoct, neváhal a dokázal hájit zájmy kabiny.

Jak vnímáte současnou omlazovací kůru kádru Komety?

Samozřejmě je to konec jedné etapy. Leoš byl v Kometě osm let. Na druhou stranu to není tak, že končí všichni. Pořád zůstává Honza Hruška, Martin Zaťovič a Ondra Němec. K nim se přidávají noví hráči jako Petr Holík s Peterem Muellerem. Pro Kometu je dobré, že nemusí dělat kompletní obměnu. Proto neočekávám, že tohle období pro ni bude nějak složité.

Kometa avizovala, že další změny příliš neplánuje. Co říkáte na její současný kádr?

Síla aktuálního kádru bude v novém ročníku srovnatelná s tím z minulé sezony. Nejvíc se mi líbí příchod Filipa Pyrochty, i když si v NHL nezahrál, smlouvu v Kometě nedostal jen tak. Je to mladý, výborný bek, který podepsal na delší dobu, což je skvělý příchod.