Mladíci, kteří se vrací do Evropy, čekají na konec turnaje a pak využijí zakoupené letenky. „Je to takové smutné. Kluci, co hrají v kanadské juniorce, už odjíždí do svých týmů a my cvičíme na suchu individuálně a chodíme se dívat na zápasy, které jsme mohli hrát," povídal pro Brněnký deník Rovnost sedmnáctiletý centr a třetí nejmladší hráč týmu, jenž si v Montrealu připsal gól a dvě asistence.

Proti Kanadě jste nebyli daleko od senzace. Stále mrzí vyřazení?

Musíme to překousnout a pokusit se příští rok přes čtvrtfinále překlopit. (Česká dvacítka nepřešla přes čtvrtfinále od roku 2005 – pozn. red.) Letos se nám to nepodařilo a beru to jako neúspěch. Škoda, že si semifinále nemůžeme zahrát.

V českých médiích se píše o vašem výsledku ve stylu, že nejde o propadák, ale ani o fanfáry. Jak to vidíte vy?

Byli jsme spokojení se startem do turnaje a vítězstvím nad Finskem, kdy jsme hráli výborně a zasloužili si vyhrát. Prohry v prodloužení s Dánskem a Švýcarskem byly zkraty. Odstoupili jsme od naší taktiky. Stálo nás to cenné body a lepší místo v tabulce. Pak jsme chytli Kanadu, to už je loterie. Chtěli jsme postoupit, ale soupeř byl výborný a přehrál nás.

V čem na ledě vynikali Kanaďané či Švédové, s nimiž jste ve skupině prohráli 2:5?

Až na zápas se Švýcarskem jsem se cítil na ledě dobře. Duely proti Švédsku i Kanadě se mi líbily v tom, jak byly rychlé. Někteří kluci z Kanady mají starty v NHL a je to na kvalitě znát.

Vadí vám, že se na soupeře jen díváte a čekáte na odlet?

Nejradši bych hned po vyřazení odletěl domů. Nedá se nic dělat, letenky jsou zamluvené na později. Doufali jsme, že budeme ještě hrát, což nevyšlo.

Pocítil jste zvýšený zájem skautů z NHL?

Na krátkodobém turnaji nás nechávají se soustředit na hokej. Spíš v sezoně, kdy jezdí do České republiky, máme nějaké pohovory. Zvýšenou pozornost jsem zažil jen v tom, že jsme dávali hodně rozhovorů. Po každém utkání třeba tři až čtyři.

Na turnaji jste hrál po boku brněnských rodáků Jakuba Zbořila či Radka Koblížka. Drželi jste spolu?

Třeba s Kubou Zbořilem jsem byl na pokoji, ale už odletěl. Teď jsem tu sám, je to celkem nuda. (směje se)

Těšíte se zpět do Komety na setkání s Martinem Havlátem?

Dokázal toho spoustu v NHL. Je to top hráč, těším se na něj. Díval jsem se i na sestřihy a psal si s Honzou Štenclem, jak vypadaly zápasy Komety. Doufám, že teď uděláme vítěznou šňůru.