Kometa v prvních dvou zápasech hrála devět přesilovek a hned čtyři využila. „Početní výhoda je hlavně o improvizaci, protože nikdy nevíte, kdy bránící hráč vytvoří mezeru, kde udělá chybu,“ povídá majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

Už druhou sezonu režíruje brněnské přesilovky Martin Erat. „Dávám mu volnou ruku, rozhodují hráči na ledě. Hlavní roli má ale trenér a to, na čem se dohodneme,“ prozrazuje Zábranský.

Eratovi však skvěle sekunduje talentovaný útočník Martin Nečas, který v druhém čtvrtfinálovém utkání rozehrál přesilovkovou souhru, kterou po akci na jeden dotek zakončil gólem. „Mám vždycky několik variant, co udělat. Člověk si musí počkat, navázat na sebe hráče a poté dát křižnou přihrávku. Když dostanu puk, improvizuju,“ říká devatenáctiletý forvard.

Branku vstřelil ze svého oblíbeného místa na levém kruhu, odkud góly dává rád. „Víc mi sedí, když hraju vlevo. Minulou sezonu jsem se celou dobu pohyboval na středu, ale v mládežnických reprezentacích jsem hrál na straně. Jsem typ, který v přesilovce raději tvoří,“ hlásí Nečas.

Inspiruje se také u vyhlášených střelců z NHL Alexandra Ovečkina nebo Patrika Laineho, kteří také drží hokejku napravo. „Videí už mám nakoukaných hrozně moc. Člověk se od nich učí, jak se pohybují a trefují puk,“ doplňuje.

Na výborné přesilovky Brna si chtějí dát Vítkovice pozor. „Kometa je v nich výborná. Musíme se hlavně vyvarovat zbytečných faulů. Nečeká nás nic lehkého, což všichni víme, ale rozhodně ještě není konec,“ burcuje na klubovém webu vítkovický útočník Rostislav Olesz.

Přesilové hry ve čtvrtfinálové sérii
HC Kometa Brno Počet přesilových her: 9
Branky v přesilových hrách: 4
Úspěšnost přesilových her: 44,44 %

HC Vítkovice Ridera Počet přesilových her: 10
Branky v přesilových hrách: 2
Úspěšnost přesilových her: 20 %