Na šampionát, který načne český tým v sobotu v Kodani proti Slovákům, se nejspíš podívá jako jediný zástupce z kádru mistra extraligy. Na víkendových Švédských hokejových hrách odehrál Nečas dva duely a v neděli proti Rusům při prohře 2:4 asistoval u gólu Filipa Chytila v přesilovce. „Snažil jsem se hrát to, co vždy. Moje role v lajně je, že se snažím hodně tvořit. My mladší nesmíme být zakřiknutí,“ povídal Nečas.

Na snímku kouč Zdeněk.
Dobré nástupy basketbalistek Králova Pole? V USK se obejdou bez křiku

V nominaci se dostalo na osmnáctileté mladíky Chytila a Martina Kauta z Pardubic. Naopak sedmadvacetiletý mistr s Kometou Hynek Zohorna se mezi 28 vyvolených hráčů kouči Josefu Jandačovi nevlezl.


KREJČÍK JE STÁLE VE HŘE


Bek Komety Jakub Krejčík nastoupil jen k sobotnímu duelu a v kádru také chybí, jenže ze zdravotních důvodů. „Uvidíme, jak bude jeho zranění bolestivé. Je možné, že ještě na šampionát dojede. Říkal mi to zrovna, když jsem hrál s ním a Martinem Kautem online na play-stationu,“ smál se Nečas, který v pauze před středečním srazem v Praze strávil čas i u herní konzole.

Talentovaný centr je už v pořádku. Po vítězném finále Komety v Třinci bral antibiotika. „Teď už se cítím stoprocentně a těším se. Antibiotika jsme dobral v neděli ráno před posledním zápasem na Švédských hrách,“ hlásil útočník, který se v létě připojí k celku z NHL Carolině Hurricanes.

Klub změní po šampionátu i třiadvacetiletý Hrachovina, nová posila kazašského celku Barys Astana hrající KHL. Do reprezentace jej Jandač povolal jako trojku místo Dominika Furcha, který si vyřeší klubové povinnosti. „Naprosto chápu, že Furch nepojede, už minulý týden jsme kontaktovali Dominika Hrachovinu,“ připomněl Jandač.

Dvojnásobný mistr finské ligy s Tapparou Tampere sice věděl o možnosti, že pojede do Dánska, o víkendu ho však pozvánka překvapila. „Přiznám se, že už jsem s tím nepočítal. Byl jsem ještě s kamarády na pivu po sezoně a najednou mi chodily smsky od známých. Pak už jsem pochopil, o co jde,“ usmíval se Hrachovina.

S Tapparou letos stříbrný gólman zažije v národním týmu premiéru. „Beru to jako hezké prodloužení sezony a chci si ho užít. Je pro mě čest si i jen zatrénovat nebo zahrát s kluky,“ dodal.

Vojtěch Němec.
Vojtěch Němec po sedmi letech opustil Kometu, zamířil do Plzně