Trenér Jakub Petr ještě v pátek rozšířil kemp o pětici reprezentantů do osmnácti let. Kádr pak zřejmě o tři hráče zúží. „Mám v sobě jisté napětí. Kouč říkal, že se rozhoduje na každém tréninku a zápase. Musím makat naplno," uvědomoval si rodák z Nového Města na Moravě.

Se svými parťáky dostal po pondělním příletu do Kanady hned varování od domácích mladíků. Češi schytali debakl 0:8.

Na stadionu celku, který si říká Armáda z Blainville-Boisbriand a hraje Québeckou juniorskou ligu, brzy ztráceli krok. „Byl to hrozný zápas. První třetinu Kanada vyhrála 4:0 a pak se to s námi vezlo. Utkání se hrálo den po příletu, na což se nemůžeme vymlouvat, ale měli jsme úplně rozhozený systém," mrzelo Nečase.

POPRVÉ NA NHL

Čeští mladíci si po debaklu a tréninkovém drilu poté užili páteční domácí zápas NHL mezi domácím Montrealem a San Jose Sharks.

Brněnského mladíka zaujala sedmatřicetiletá hvězda hostů, která hraje také na postu centra. „Je neskutečné, co Joe Thornton předvádí ve svém věku. Sledoval jsem hodně třeba i Brenta Burnse nebo Tomáše Plekance," jmenoval Nečas kapitána národního týmu.

Montrealu nepomohla ani domácí atmosféra a prohrál 2:4. „Viděl jsem první zápas NHL naživo. V Centre Bell byla parádní atmosféra. Na Kometě je větší hluk, tady jde o show. Fanoušci obdivují různé akce a baví se i věcmi okolo, třeba na kostce," popisoval Nečas.

Na šílenství při show juniorských talentů, které startuje 26. prosince, ho připravoval i kolega z útoku Komety Martin Erat. „Taky si na dvacítkách zahrál. Přál mně, ať si to užiju. Kluci mě prý budou sledovat a taky jsem od nich slyšel, ať si na utkání s Kanadou vezmu do uší špunty, jak to tam bude hučet," smál se Nečas.