Bývalý centr brněnské Komety sesun z NHL nenesl těžce. Naopak. Kousl se a ještě víc zabral, což se mu vyplácí. Na farmě doposud odehrál devětatřicet duelů, ve kterých zaznamenal osmadvacet bodů. „Neustále se učí. V Charlotte předvádí velmi dobré výkony. Pořád je mladý, takže potřebuje hlavně hrát a sbírat zkušenosti,“ poznamenal Nečasův hráčský agent Marek Vorel.

Právě herní praxe je pro dvacetiletého forvarda důležitá. „Martin je opravdu talentovaný kluk. Příchod do Severní Ameriky je pro mladé hráče náročný a je třeba se adaptovat. Hraní v AHL mu v tomhle pomáhá,“ líčil Sergej Samsonov, bývalý hráč s 964 zápasy v NHL a v současnosti trenér mladých útočníků v Carolině.

Hokejista Martin Nečas
Hráči Komety v zámoří: Nečas na farmě, debutant Zbořil a Kempný si získal důvěru

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍKOtázkou nyní je, kdy se Nečas vrátí zpět do kolotoče NHL. „Tohle se řeší pořád a věřím, že šance, aby si v ní ještě do konce této sezony zahrál, je velká. Na farmě odehrál nějaké zápasy na křídle. NHL je náročná pro mladé centry. Uvažovalo se, že by v Carolině hrál víc na křídle, kde není taková zodpovědnost dozadu a hráč může myslet především na útočení,“ uvedl Vorel.

Carolina v této sezoně hraje nad očekávání dobře. Mladý kádr v čele s jedenadvacetiletým Sebastianem Ahem se drží na desáté pozici ve východní konferenci s tříbodovou ztrátou na osmou příčku zajišťující play-off. Mužstvo Hurikánů funguje, proto momentálně není příliš důvodů něco měnit. Nečasův čas ale ještě přijde. „Tohohle borce si do Caroliny brali do první nebo druhé lajny, jinak pro ně nemá smysl,“ nabídl pohled hokejový expert David Pospíšil.

Peter Mueller.
Mueller a Zaťovič patří mezi nejvytíženější útočníky v extralize

Hurikáni jsou v práci s mladými hráči zběhlí. Vědí, co potřebují. „Příštích osm let mohou na Martina nakládat hru týmu. V Carolině nejsou pitomci. V zámoří prostě umí udělat z mladých kluků velké hráče. Stačí se podívat na progres hvězd jako Crosby, McDavid nebo třeba Aho. V podobném duchu se chovají i k Nečasovi, protože vědí, že je klenot,“ dodal Pospíšil.