V obnovené premiéře chytal, jak si jej brněnští fanoušci pamatovali z vyřazovacích bojů – excelentně. Ani on ovšem nedokázal odčarovat brněnské prokletí v zápasech s Mladou Boleslaví. Úřadující šampioni podlehli středočeskému celku i počtvrté v sezoně, tentokrát na jeho ledě 1:2 po prodloužení. Náskok Komety na šesté pozici právě na včerejšího soupeře se tak ztenčil na jediný bod. „Byl jsem před zápasem nervózní, ale pak to ze mě opadlo. Trochu jsem se zpotil, ovšem celkově jsem se cítil dobře,“ vyprávěl po obnovené premiéře Čiliak.

Bruslařský klub slovenského reprezentačního brankáře důkladně prověřil. Od začátku měl více ze hry a celkově svého soupeře přestřílel 33:14. „Vůbec nevím, proč se nám v zápasech s Kometou tolik daří. Podobně jako v předchozích duelech jsme proti ní dobře bránili, měli výborný pohyb a přestříleli ji. Celkově jsme podali dobrý výkon,“ podotkl mladoboleslavský kapitán Michal Vondrka.

Jako první brněnského brankáře vážněji otestoval jeho bývalý spoluhráč Radim Zohorna. Nejmladší z bratrského tria a ještě před měsícem hráč Komety se dostal do samostatného úniku, který ovšem Čiliak zlikvidoval. „Trefil mě zespodu do ruky. Měl jsem štěstí a v té chvíli jsem se chytil,“ popsal moment osmadvacetiletý Slovák.

To Jakub Orsava, jenž ve stejnou chvíli jako Radim Zohorna putoval opačným směrem, tedy z Mladé Boleslavi do Komety, se proti svému bývalému týmu prosadil. V závěru první části tečoval za záda boleslavského brankáře Krošelje Eratovu střelu.

Kometa poté dlouho vedla, když Čiliak trýznil domácí střelce. Přesto nakonec o nulu přišel. Na začátku třetí třetiny srovnal po Vondrkově přihrávce Lukáš Žejdl. Duel dospěl do prodloužení, ve kterém domácím vystřelil výhru Pavel Musil. „Našim hráčům nemůžu upřít snahu a srdnatost, s jakou soupeři čelili. Rozhodlo jedno propadnutí v prodloužení,“ řekl k utkání asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:1 pp
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 1:0. Branky a nahrávky: 45. Žejdl (Vondrka, Kotvan), 62. P. Musil (Látal, Bernad) – 20. Orsava (M. Erat) Rozhodčí: Hribik, Kika – Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 33:14. Diváci: 3444.
Mladá Boleslav: Krošelj – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka – Skalický, Klepiš, Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Najman – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.
Kometa Brno: Čiliak – Bartejs, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Z. Michálek, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Muel-ler – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – Orsava, Hruška, Kusko – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.