V brance Komety se představil Libor Kašík. Nedávná posila z Chabarovsku a zároveň zlínský rodák a odchovanec. O motivaci měl tedy postaráno.

Jenže už v deváté sekundě lovil puk zpoza svých zad. Berani se ujali bleskurychle vedení. „Trochu jsem zaspal, hlídal jsem si tyčku. Zničehonic přišel puk dozadu a gól do prázdné brány. Byl jsem v šoku a jen jsem se ohlídl na kostku, jaký je čas,“ popsal gólman Komety Kašík moment z úvodních vteřin.

Berani Zlín – Kometa Brno 1:4
Třetiny: 1:2, 0:2, 0:0.
Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec).
Vyloučení: 8:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 28:38.
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hanzlík, Polák.
Diváci: 7000.
Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, Werbik – E. Kulda, P. Sedláček, Šlahař.
Kometa: Kašík – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – L. Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

Brňany však brzká ztráta nezaskočila. Luboš Horký a Martin Dočekal svými prvními góly v aktuální sezoně extraligy otočili vývoj. „Dostali jsme neskutečně rychlou branku, která nás ale nezlomila. Naopak,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

K velkému výkonu se rozchytal Kašík, jehož rychlá branka nerozhodila. Ani nevraživost domácích fandů, kteří jej počastovali pokřikem „díro“. Ještě donedávna miláček, ale nyní vyvrhel. „Hodně jsem se těšil. Vyprodaná hala, jenže hned jsem dostal gól. Lidé mě ve Zlíně zničehonic nemají rádi. Je to takové… Zajímavé. Na tohle nejsem zvyklý, ale jak říkám: vše zlé je k něčemu dobré,“ glosoval Kašík o emocích.

V zápase si připsal sedmadvacet úspěšných zákroků a výraznou měrou podtrhl výhru Komety, která poslala Brňany na pátou příčku v tabulce. „Zápas se nám hrubě nepovedl. Nemohli jsme si sice přát lepší vstup do utkání, ale někteří neunesli, že hrají s Kometou. Musí se zamyslet. Z jejich strany to bylo strašné,“ nebral si servítky domácí trenér Martin Hamrlík.

V táboře Komety panovala zasloužená spokojenost. „V závěru jsme hlídali komfortní náskok. Při oslabeních nás podržel Kašík. Ten to měl složité, nikdo by nechtěl být v jeho kůži. Fanoušci mu to dali sežrat, ale zvládl to,“ řekl Pokorný.