Dosud si připsal jednu asistenci, když ve spolupráci „brácha na bráchu“ nabil obránci Jozefu Kováčikovi na vítěznou dělovku ve druhém utkání čtvrtfinálové série na ledě pražské Sparty. „Chceme hrát týmově, lídři, kteří byli vidět v základní části, plní roli pro tým. Martin je jeden z těch hráčů, kteří toho strašně najezdí a poctivě odbrání. Věřím, že se mu poctivá práce odmění i gólově,“ povídá asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

TEČUJE PŘED BRANKOU

Přerovský rodák chodí na led v první přesilovkové formaci. Ze svého klasického prostoru před brankou se zatím neprosadil. Nejblíž k tomu měl ve čtvrtek v Hradci Králové, když tečoval střelu jen do tyčky. „Šancí bylo víc, ale zatím nebylo to štěstí. Třeba se to obrátí,“ doufá Zaťovič.

Své si odpracuje i v oslabeních, které hraje pravidelně. „Defenzivní práci pro tým má v krvi. Bylo to vidět i v základní části, ale samozřejmě v play-off musí být defenzivní činnost ještě pevnější. Nejen u něj je vidět větší zodpovědnost v play-off,“ hlásí Pokorný.

Český reprezentant dostal ve druhém utkání série proti Mountfieldu osobní desetiminutový trest. Na nedělní duel se naladil i při pátečním volném dnu. „Svítí sluníčko, takže všichni jdeme ven s rodinou. Nadýchat se čerstvého vzduchu. Pomůže to, vyčistí se hlava,“ dodává Zaťovič.