Jeho jméno prozrazuje hokejový životopis. Osmnáctiletý útočník je nejmladší z úspěšné bratrské trojice. Prostřední Hynek hraje za A tým Komety, nejstarší Tomáš nastupuje za Pardubice. A do Finska minulý týden letěl se seniorskou reprezentací. „Nejdřív jsme si sedli spolu. Pak jsme se ale rozdělili, protože kluci z áčka byli ve předku letadla," informuje mládežnický reprezentant.

Z hráčů dospělého národního týmu jejich mladší následovníci neměli zbytečný ostych. „Všichni byli docela mladí, nebyl mezi námi velký rozdíl. Byli vůči nám v pohodě," těší nejmladšího Zohornu.

Slavný trenér Vladimír Růžička nevyužil příležitosti k tomu, aby měl před mládežníky nějaký projev. „Akorát cestou zpátky se bavil s některými z nás," prozrazuje urostlý forvard. Už v osmnácti měří 198 centimetrů.

Starší bratr Hynek ani rodiče se do Finska na dvojici rodinných reprezentantů neletěli podívat. „Hynek ještě rehabilituje po zranění. A ještěže naši neletěli. Moc by toho totiž neviděli. Odehrál jsem dvě střídání a zranil se," hlásí Zohorna. Mimo hru však nejspíš nebude dlouho.

Bez havlíčkobrodského odchovance český tým do devatenácti let s Finy dvakrát prohrál, jednou slavil výhru. „Zvítězili jsme 6:4 hned v prvním zápase, to jsme na ně vlétli. Druhé utkání jsem neviděl, byl jsem na pokoji. Kluci prohráli 0:3. Na poslední zápas už spoluhráčům nezbylo moc sil, prohráli 1:6," vrací se Zohorna k víkendovým kláním.