Kometa odletěla soukromým letadlem, z cesty měl rodák z České Lípy lehký respekt. „V životě jsem toho moc nenalétal, nevím, co od letu čekat. Už se na cestu těším,“ uchechtl se.

Na severu se bude chovat jako vzorný člen skupiny. „Bůh ví, jestli bude čas někam zajít. Uvidíme, nikdy jsem v Norsku nebyl. Nevím, jestli se dá v klidu vylézt na ulici. Jde o velkou neznámou a zkušenost. Budu se držet většiny jako člen stáda a půjdu za ostatními,“ smál se Němec.

Na ledě naopak vyčnívá. V minulé sezoně si v play-off připsal ve dvanácti duelech osm bodů za pět gólů a tři asistence.

BOJOVNÝ MÓD

Po čtyřech měsících technického útočníka čekají opět soutěžní duely. Nezapomněl bojovný mód z play-off? „V tom není problém, myslím, že jsme profíci a každý se s tím dokáže vypořádat. Třeba jsme z toho ještě nevypadli od extraligového finále,“ usmíval se Němec, který si v Brně zahraje už sedmou sezonu.

Tu mu okoření Liga mistrů. „Když se k ní přistoupí správně, může mít do budoucna velkou prestiž. Zatím je to takové, že se chce něco nastartovat a výsledek je nejistý. Budu rád, když i Kometa napomůže prestiži soutěže. Začne to zajímat víc lidí, televizí, kluby z ní budou mít peníze a projekt se přiblíží fotbalové Lize mistrů,“ dodal Němec.