Stejně jako jeho kolegové nemá speciální přání, s kým se chce ve čtvrtfinále play-off utkat. Možnosti jsou jen dvě – Sparta, či Litvínov. „Je to jedno. Můžu říct s přehledem, že každý z nás udělá maximum, abychom šli co nejdál,“ říká sedmatřicetiletý bek před pátečním závěrečným duelem základní části v Olomouci.

Byl souboj s Chomutovem po dlouhé době takový, kdy jste ukázali zase sílu?
Nehráli jsme špatně i některá utkání předtím. Ale když jde o hodně, mužstvo šlape výborně. Šlo o parádní výkon od Čila (brankář Marek Čiliak – pozn. red.) po posledního hráče na ledě. Musím vychválit i Martina Dočekala. Klobouk dolů.

Jak se jeví střelec hattricku na tréninku?
Je šikovný. Nerad hodnotím druhé. Stále má ale určitě co zlepšovat. Předpoklady má výborné.

Zatřáslo s vámi zranění Leoše Čermáka?
Samozřejmě, snad bude co nejdřív zpět. Přeju mu brzké uzdravení. Kapitána jako on mužstvo potřebuje.

Cítili jste od začátku, že vám utkání vyjde i přesto, že jste prohrávali?
Soustředili jsme se na každou sekundu, na každé střídání, což se nám vyplatilo. Bylo to skvělé, jsem rád a těším se na další boje.

Měli jste v hlavách, že jste dlouhou nevyhráli dva zápasy po sobě?
Ani ne, ale všude jsme slyšeli, že jde o hodně. Byl to strašně těžký zápas na psychiku. Není jednoduché hrát, když je člověk dva měsíce pod tlakem. Každý jsme profesionál, abychom se s tím vypořádali. Nakopl nás už Čilo, tím nechci podceňovat Karla Vejmelku. Je mladý a má to před sebou, ale impuls dal Čilo v Liberci a přidali jsme se.