Brňané zdolali Jihlavu v prodloužení a s nulou v kolonce obdržených gólů porazili Pardubice i Vítkovice. Drží neprůstřelnost 134 minut a 41 sekund. „Myslím, že se už trochu vracíme ke hře, která nás zdobila na konci loňské sezony a na začátku této. Zodpovědný výkon z obrany a perfektní střední pásmo. Předtím nás srážely hrubé individuální chyby. Ty jsme teď vymazali a hrajeme kompaktně v obraně. Jen gólů dáváme pořád málo,“ uvědomuje si Zábranský.

Jeho tým v uplynulé sezoně v lednu z devíti utkání padl sedmkrát. Nyní musel zapnout a vsadit na jednodušší hru dřív. „Minulý rok přišly špatné výsledky později. Máme ale natolik zkušený tým, že víme, kdy jsou v sezoně důležité momenty. Neříkám, že předtím jsme nechtěli vyhrávat, ale prostě nám to nešlo, nedávali jsme vyložené šance. Teď jsme hru zjednodušili, už není kam uhnout,“ burcuje brněnský bek Michal Gulaši.

Se svými kolegy je v tabulce na pátém místě se zatím dostatečným osmibodovým náskokem na sedmé místo Sparty, které už znamená boj v předkole play-off. „Byli bychom šťastnější s větším počtem bodů. Zbytečně jsme ztráceli obzvlášť v domácích zápasech. Nervózní ale určitě nejsem, mančaftu věřím. Nikdy jsme před sezonou neřekli, že musíme vyhrát základní část. Sen je pouze jeden a pořád stejný,“ hlásí čtyřiačtyřicetiletý majitel Komety Zábranský.

DOMÁCÍ TROJBOJ

Úřadující mistr si může vylepšit postavení v tabulce v sérii tří domácích utkání. První na řadu jde desátý Liberec, poté vedoucí Plzeň a šestá Olomouc. Bílí Tygři se na hřištích soupeřů trápí, nasbírali jen deset bodů a ve venkovní tabulce jsou předposlední. „V Brně to nebude vůbec jednoduché. Vůbec nevím, proč nám to venku nejde, je to tak už od začátku sezony,“ mrzí útočníka Lukáše Krenželoka.

Kometa se musí obejít bez zraněného brankáře Marka Langhamera, do hry nezasáhne ani útočník Tomáš Vincour, který se vrátil ze Spenglerova poháru, při němž vypomáhal finskému celku Hämeenlinnan. „Bohužel si přivezl drobné zranění z druhého utkání. Chtěl jsem, aby byl v zápasovém tempu na špičkovém a dobře zorganizovaném turnaji. Bohužel se to nepovedlo,“ dodává Zábranský na adresu Vincoura, jenž hned v prvním utkání proti Dinamu Riga vstřelil gól a u dalšího asistoval.

HPK nakonec vypadlo ve čtvrtfinále s Davosem.

Srovnání soupeřů
Vzájemné zápasy v této sezoně z pohledu Komety: 7:2, 3:4

KOMETA BRNO

Pozice: 5. místo, 57 bodů, skóre 99:76
Nejproduktivnější hráč: Martin Erat 34 zápasů/32 bodů (7 gólů + 25 asistencí)
Statistiky brankářů: Marek Čiliak 2,19 gólů na zápas, 91,86 % a čtyři vychytané nuly, Marek Langhamer 1,63, 92,86 % a jedna nula

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Pozice: 10. místo, 45 bodů, skóre 83:106
Nejproduktivnější hráč: Martin Bakoš 34/26 (8+18)
Brankáři: Roman Will 2,81, 89,67 %, jedna nula, Jaroslav Janus 3,08, 88,44 %, jedna nula