Zaskočil vás Třinec nástupem, nebo šlo pouze o souhru okolností?
Myslím, že to byla naše největší chyba. Nehráli jsme se tak, jak jsme se připravovali. Další den je nový zápas a těšíme se na něj. Každý věděl, že série neskončí 4:0, musíme vyhrát čtyři zápasy a máme na to ještě čas.

Od čeho se odpíchnout?
Hlavně musíme dávat pozor na začátek, začali jsme pořádně hrát až za stavu 0:2, což byla chyba.Na konci jste přitvrdili, může to být povzbuzení do druhé duelu série?
Jasně, nesložili jsme zbraně. Síly soupeři ubývají, vidíme to. Prohráli jsme jeden zápas, v neděli je další. Sebereme Třinci další síly a u nás doma další. Je jen na nás, jak budeme hrát další zápasy.Do zápasu jste se mohli vrátit dvěma po sobě jdoucími přesilovkami ve druhé části, ale nepovedlo se. Přišly vám vaše přesilovky bez nápadu?
Nechci hodnotit, že to bylo bez nápadu. Měli jsme střely, jen nám to nepadlo. Netrefili jsme branku, nebo nám odskočil puk. Chybělo štěstí. Podíváme se na video a snad se z toho poučíme. Nebudu to házet na to, že jsme hráli bez nápadu.

Hlídal si soupeř v přesilovkách křižné přihrávky?
Víme, co Třinec dělá. Hrál dobře, stejně my dřív. Se štěstím se mu to odrazilo v početní převaze a vstřelil góly, nám ne. To je hokej, tak to bereme.

V utkání jste ale skóroval a druhý útok byl vidět. Cítil jste se dobře?
Se Zaťou a Peťou Holíkem se mi hraje fakt dobře. Měli jsme dost šancí, abychom dali další góly.

Poprvé prohráváte v sérii, jak se k tomu postavit?
Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Snad jsme se poučili, není dané, že vždy vyhrajeme první zápas. Tentokrát jsme ho prohráli, chyběla i trocha štěstí. Stačilo, aby dva tři puky trefily Čila, a byl by to jiný zápas.