„Tuhle pozici si užívám a naprosto mi vyhovuje. Šlo o můj cíl, když jsem do Brna přišel. Vybojoval jsem si ji svými výkony. V sezoně to potvrdím,“ pronesl odhodlaně Langhamer.

Nebude to mít jednoduché. Jeho slovenský předchůdce si vybojoval takřka neotřesitelnou pozici a velkou měrou přispěl k poslednímu titulu brněnského mužstva. „Nahradit Čiliaka? Uvidím. Samozřejmě jde o výzvu, ale důležité je, jak zahraje tým a funguje defenzivní součinnost. Chápu, že gólman zastává klíčovou roli. Zodpovědnosti se nebojím a vydám ze sebe maximum,“ sdělil čtyřiadvacetiletý brankář.

O brankářský post Komety soupeřil v přípravě s Karlem Vejmelkou. V posledních dvou zápasech v Lize mistrů už chytal jen Langhamer. „Máme extrémně kvalitní dvojici gólmanů, za což jsme samozřejmě rádi. Proti Chomutovu nastoupí Langhamer,“ uvedl asistent kouče Kamil Pokorný, čímž potvrdil novou jedničku brněnské svatyně.

Langhamer do Komety přišel loni v prosinci. V základní části stihl odchytat devět zápasů, ve kterých obdržel osmnáct branek a úspěšnost zákroků vyšponoval na 92,47 %. Ve vyřazovací části si už nezachytal. „Marek s námi strávil část minulé sezony. Před play-off se s Čiliakem střídali, ale poté už chytal jen Čilo. Věřím, že ho dokáže nahradit,“ řekl kapitán Komety Leoš Čermák.

Ocenění nejlepšího brankáře extraligy
2014 Libor Kašík (Zlín)
2015 Pavel Francouz (Litvínov)
2016 Ján Lašák (Liberec)
2017 Marek Čiliak (Kometa)
2018 Marek Čiliak (Kometa)

Jízdu Komety za obhajobou sledoval Langhamer pouze ze střídačky. „Titul pro mě byl spíš dárek, který jsem si užíval. Samozřejmě odchytat si vítězství je něco jiného. Na druhou stranu být součásti týmu, jenž vyhrál trofej pro mistra extraligy, je rovněž skvělé,“ popsal Langhamer.

V novém ročníku se dočká větší herní porce. „Jestli odchytám třicet nebo čtyřicet duelů, je jedno. Ze začátku ligy se hrají dva zápasy týdně a posléze tři, takže ve vytíženosti nevidím problém,“ zmínil bývalý mládežnický reprezentant.

Do Komety zamířil ze zámoří. Na draftu si jej vybrala Arizona. V NHL však odchytal pouze dva zápasy. Víc času trávil v nižších soutěžích AHL a ECHL. „Jsem rád, že jsem si těmi soutěžemi prošel, protože šlo o obrovskou školu. V Kometě předvedu nejlepší výkony,“ dodal Langhamer.