Od prvního vítězství nad Libercem jako by se na ligových kluzištích proháněl nový tým. Mimo výpadek na Spartě se modrobílí herně zvedli, dokáží zatlačit soupeře, zlepšili obrannou i útočnou činnost a bodově se zařadili mezi průměrná mužstva nejvyšší soutěže. Přesto v týmu zbyl menší škraloup pokaženého září. Nedokáže udržet stabilní výkon v celém průběhu duelu.

„Utkání se hraje šedesát minut, a když nebudeme makat celý zápas, nebudeme vyhrávat,“ říkal sklesle útočník Radek Dlouhý po nedělní prohře s Vítkovicemi 4:5. Brňané ve dvou třetinách zmáčkli jednoho z favoritů extraligy do obranného pásma, vedli 4:2, pokažená fáze duelu jim však zatarasila cestu k bodům. „Po každém našem gólu jsme nechali soupeře vyrovnat, nebo snížit na rozdíl jediné branky, a to bylo rozhodující,“ měl jasno brněnský asistent Václav Baďouček.

Brněnští hokejisté měli slibně rozjeté také zápasy s Litvínovem i v Třinci, minely je však obraly o body a podlamují jejich psychiku.

Na těsné porážky se pak těžko zapomíná. „Na to se nedá moc odpovídat, to byste museli ten zápas odehrát, opravdu je to velmi těžké,“ říkal po prohře s Vítkovicemi rozladěný obránce Jaroslav Koma.

Kometa zůstává stále poslední, přesto už se může poměřovat s dalšími extraligovými celky. Od výhry s Libercem získala jedenáct bodů. Ve stejném období vyválčily méně bodů třeba České Budějovice, pražská Sparta nebo Kladno. „Určitě se zlepšujeme, ale bodů musíme sbírat ještě víc,“ má jasno Dlouhý.