Jste nyní s pěti góly nejlepší v týmu, míříte zase ke koruně krále střelců Komety po základní části jako minulý rok?
To nevím, minulou sezonu jsem byl dva měsíce zraněný. (úsměv) Ale o to mi vůbec nejde. Moc statistiky ani nesleduju. Chci být hlavně v play-off, hrát dobrý hokej a bojovat o nejvyšší příčky v extralize.

Pochválil jste Jana Hrušku za jeho parádní gólovou akci, kdy si poradil s dvěma hráči?
Jo, pěkný to bylo. Hráč bez nervů, dokázal si situaci vyhodnotit, že z toho udělal exhibici. (smích)

Za poslední čtyři zápasy máte dvanáct bodů. Blížíte se k optimální výkonnosti?
Body super, je to paráda. Musíme je sbírat, abychom byli na konci v klidu. Ale taky musíme hrát pořád svoji hru. Někdy se nám to daří, někdy hůř. V Pardubicích to třeba bylo fakt se štěstím, že jsme dokázali otočit a vyhrát 5:4.

V čem vidíte největší zlepšení?
Stanovili jsme si nějakou taktiku, co chceme hrát. Poslední zápasy jsme celkem ustupovali a byly tam díry. V Pardubicích jsme z toho dostali tři nebo čtyři góly, že byla strašná mezera ve středním pásmu. Teď jsme hráli hodně u sebe, z přečíslení jsme vždycky vstřelil nějaké góly. Všechny čtyři lajny hrály suprově.

Čekal jste, že to bude s Vítkovicemi těžší?
Celý den jsem nad tím přemýšlel, mají super mančaft, dobře ho poskládali. Nevím, jestli to bylo tím, že jim od nás napadaly branky, ale zdálo se mi, že jsou takoví poloviční. Mančaft mají dobrý, nesmí se podceňovat. Teď nebyli tak agresivní, což je pro nás jednodušší.