Hokejisté brněnské Techniky se posunou o soutěž výš. Aspoň na tři zápasy, aspoň při pohledu na tribuny. V sobotu je čeká první finálové klání proti Hodonínu.

Souboje mezi drtiči a vysokoškoláky patří mezi nejsledovanější druholigové události. A když půjde o titul ve skupině Střed, je zájem fanoušků zajištěný. Počítá se přinejmenším s patnácti sty diváků na hodonínském stadionu. „Když hráči uvidí tolik lidí, tak je to v zápase nabudí," těší se brněnský kouč Roman Kaňkovský na zvýšené úsilí svých svěřenců.

Výbušná atmosféra v hledišti na hokejisty mívá i záporný vliv. V případě Brňanů se prý není čeho bát. „Hrajeme pořád stejně. I když nás sleduje padesát diváků nebo tisícovka," mávl rukou nad nebezpečím z ochozů nejproduktivnější hráč Techniky Kamil Rajnoha.

Právě na něj si budou hodonínští zadáci dávat největší pozor. Klubovou statistiku v play off vede s výrazným náskokem. „Tohle je práce celé lajny. Moc gólů nečekám, zápasy budou rozhodovat dvě tři branky," čeká Rajnoha spíš defenzivní bitvu.

Brněnský trenér Kaňkovský naopak počítá s dvěma odlišnými taktikami. „Domácí budou útočit a my se budeme bránit. Aspoň v tom prvním zápase," hlásí kouč.

Ten si před zápasem jistě podá ruku s jiným někdejším extraligovým hokejistou Miroslavem Barusem, který vede celek ze Slovácka. „Máme kvalitní tým a na soupeře si věříme. I když víme, že proti nám stojí další těžký soupeř, porážka by pro nás znamenala neúspěch. Chceme jít do baráže a porvat se o postup do první ligy," netají se velkými ambicemi ikona brněnské Komety a její bývalý hráč.

Zajímavá setkání nečekají jen trenéry. Na obou stranách se hráči dobře znají, někteří z nich v minulosti hájili i barvy soupeře. Třeba Martin Špok na hodonínské straně, Jiří Zapletal, Tomáš Klimeš nebo Michal Brzobohatý v dresu Techniky. „Pár kluků z Hodonína znám dobře. Nejlíp asi Špoka, což je i můj zubař. Snad mi nevymlátí zuby, aby na mně vydělal," směje se Rajnoha.

První duel atraktivní série hrané na tři vítězství startuje v sobotu v pět hodin v Hodoníně. V pondělí se přesune do Brna, kde začne v šest hodin večer. Ve stejnou dobu odstartuje také středeční duel v Hodoníně. „Oproti Technice máme výhodu ve fanoušcích. Podporu diváků budeme mít doma i venku. Věřím, že nás věrní příznivci dotlačí až do baráže," doufá hodonínský stratég.