Především díky obětavosti a bojovnosti. Tedy aspektům hry, které Brno předtím postrádalo. „Chyběly… To jsou věci, jež ve hře musí být pokaždé. A v duelu proti Hradci byly abnormální. Na hráčích jsem viděl nasazení jako v play-off. Kluci vycítili, že nemůžou nic podcenit. Viděli jste těch zblokovaných střel, kolik že jich bylo?,“ poukázal brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Proti Mountfieldu zblokovali hráči Komety třiadvacet střel. Při prohře s Karlovými Vary 1:9 jen šest. To je docela rozdíl.
Brněnský tým v poslední době neměl zrovna pohodu na hokejkách. A v takových situacích je důležitá obětavost a bojovnost. „Třeba Silva Kusko si při jednom oslabení lehl asi do tří střel. A tohle k hokeji neodmyslitelně patří. Každý musí přispět svým dílem. Takhle si představujeme práci směrem dozadu pro tým,“ líčil Pokorný.

Pomohli brankáři

Tomáš Bartejs zblokoval v duelu s Hradcem čtyři střely, Kusko, Ondřej Němec a Michal Gulaši po třech. Dva pokusy zastavil tělem i mladík Vojtěch Střondala. „Vyšlo to na něj a nebál se,“ ocenil Pokorný.

Hráči v poli výrazně vypomohli brankáři Markovi Čiliakovi, na kterého díky tomu šlo v uvozovkách jen třicet střel, do sítě propustil pouze jednu. „Kluci byli fantastičtí, blokovali, co mohli. A takhle musíme pokračovat,“ nabádal slovenský fantom.

Nejobětavější v řadách Brna je dlouhodobě Gulaši, který v aktuálním ročníku vévodí statistikám zblokovaných střel i hitů v extralize.

Přitom v týmových statistikách Kometa patří v těchto aspektech hry spíš k průměru ligy.

Souboj se Zlínem

Dnes od tří hodiny odpoledne se Brňané střetnou se Zlínem, jehož hráči rozdali v tomto ročníku nejvíc hitů a zblokovali třetí nejvyšší počet střel. „Bude to o nás. Musíme navázat na bojovnost a obětavost z posledního zápasu. Ale taky potřebujeme přidat trochu herní kvality,“ poznamenal Pokorný.

Hned zítra Kometa od pěti hodin přivítá Olomouc. Takže Brňané mohou získat šest bodů a výrazně si upevnit šestou pozici v tabulce. „Důležité souboje to budou, jenže pořád je ve hře hodně zápasů a bodů. Musíme dál makat a uhrát si šestku,“ zavelel brněnský centr Tomáš Plekanec.

Hity a bloky

Týmové statistiky

Nejvíc zblokovaných střel:
1. Vítkovice – 622
2. Olomouc – 592
3. Zlín – 581

7. Kometa – 536

14. Hradec Králové – 407

Nejvíc rozdaných hitů:
1. Zlín – 461
2. Vítkovice – 460
3. Mladá Boleslav – 433

8. Kometa – 387

14. Karlovy Vary – 247

Hráčské statistiky

Nejvíc zblokovaných střel:
1. Michal Gulaši (Kometa ) – 110
2. Jan Výtisk (Vítkovice) – 102
3. Brendon Nash (Kladno) – 80

Nejvíc rozdaných hitů:
1. Michal Gulaši (Kometa) – 85
2. Rhett Holland (Pardubice) – 77
3. Jan Výtisk (Vítkovice) – 75