Posilněný brněnský celek se sedmi novými tvářemi v sestavě prohrával už ve dvanácté minutě, kdy hosty poslal do vedení Tomáš Pavelka. Před koncem úvodní dvacetiminutovky ještě zvýšil na 2:0 Alex Tamáši. „Ztrácíme puky v soupeřově pásmu, Hradec má rychlé protiútoky, tím je známý,“ řekl brněnský útočník Lukáš Cingeľ.

Přestože do druhé třetiny nastoupilo Brno aktivněji, gólu se nedočkalo. Naopak minutu před koncem zvýšil na rozdíl tří branek Marek Zachar. „Musíme to trošku zjednodušit. Chceme hrát v pásmu okolo mantinelů, ale musíme se víc tlačit tam, kde to bolí, tedy do brány,“ vysvětlil Cingeľ, který zamířil v létě do Brna právě z Hradce Králové.

Ani v závěrečné třetině se však domácí fanoušci kýženého gólu nedočkali. V poslední minutě pečetil čtvrtou brankou vítězství hostů Bohumil Jank. „Nenašli jsme moment zápasu, kdy bychom se dostali zpátky," mrzelo Martince, který navíc přišel na delší dobu o zraněného forvarda Andreje Kollára. „Má zlomenou ruku a šel na operaci," prozradil kouč.

Ten tak musel kousat porážku v bratrském souboji, neboť lavičce Hradce Králové šéfuje jeho bratr Tomáš. „Pogratuloval jsem mu, byli lepší a zaslouženě vyhráli," dodal Patrik Martinec.

Kometu čeká další utkání už v neděli, kdy se od půl čtvrté odpoledne představí na ledě Karlových Varů.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Pavelka (Šťastný), 17. Tamáši (Okuliar), 39. Zachar (Tamáši, Jasper), 60. Jank (Eberle).
Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Lhotský, Hnát.
Vyloučení: 1:4.