„Máme v prosinci sérii venkovních zápasů, takže je dobře, že jsme se v Liberci nestresovali o výhru do poslední minuty, ale měli utkání celou dobu pod kontrolou,“ lebedil si pro klubový web brněnský obránce Lukáš Kaňák, autor první trefy v duelu s Libercem.

Právě bývalý třinecký zadák by měl v následujících týdnech dostat v sestavě Komety větší prostor, protože disciplinární trest si dál odpykává brněnský bek Jan Ščotka za svůj zákrok Adama Jiříčka z Plzně. Zbývá odpykat ještě tři zápasy.

Hokej II. liga Technika Brno - Vyškov 0:6.
Hokejisté Techniky zatím hlavně sbírají zkušenosti. Vyškovu čelili jen třetinu

V Třinci už by mohla být k dispozici brněnská brankářská jednička Dominik Furch, který naposledy chytal před dvěma týdny při domácí výhře Komety 4:3 po prodloužení s Pardubicemi.

Od té doby se do brněnské brány třikrát dostal jeho náhradník Štěpán Lukeš, který po počáteční prohře v Olomouci slavil výhru doma proti Plzni a v Liberci. „Chtěl bych ho vyzdvihnout, předvádí důležité zákroky,“ ocenil brněnského gólmana asistent trenéra Komety Jiří Otoupalík.

Fotbalisté Chrlic jsou půlmistrem brněnského městského přeboru.
Jediná facka, jinak výhry. Chrlice zabojují o kraj i s posilami

Souboj v Třinci bude pro Brno důležitý i z pohledu tabulky. Pokud uspěje, může se přiblížit ještě nedávno na hony vzdálenému sokovi hovícímu si na třetí příčce tabulky na pouhé čtyři body, pokud naopak prohraje, hrozí, že nabere desetibodovou ztrátu.

Pikantní bude souboj v Třinci pro brněnského útočníka Tomáše Marcinka, který v dresu Ocelářů strávil posledních šest let a oslavil s ním čtyři tituly. Nyní se poprvé po svém odchodu do Komety představí v Třinci jako soupeř.